• ZAPRASZAMY DO BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA

Kończąc branżową szkołę I stopnia będziesz posiadać wykształcenie zasadnicze branżowe, warto je podwyższyć i pomyśleć o rozpoczęciu kolejnego etapu edukacyjnego, którym może być kształcenie w branżowej szkole II stopnia.

Nauka w niej trwa 2 lata i może odbywać się w formie dziennej, stacjonarnej lub zaocznej. Obejmuje realizacje przedmiotów ogólnokształcących oraz teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych; co uzupełnia wiedzę ogólną i podnosi wiedzę zawodową oraz umiejętności i kwalifikacje słuchacza, nabyte w trakcie nauki w branżowej szkole I stopnia, do poziomu technika.

Osoba, która ukończy branżową szkołę II stopnia zdobędzie wykształcenie średnie branżowe. Ponadto może uzyskać dyplom zawodowy technika, po zdaniu egzaminu w danym zawodzie, a świadectwo dojrzałości po przystąpieniu do egzaminu maturalnego. Uzyskanie świadectwa dojrzałości podobnie jak w przypadku absolwenta liceum ogólnokształcącego lub technikum pozwala ubiegać się o przyjęcie na studia.

Na semestr pierwszy klasy I publicznej branżowej szkoły II stopnia przyjmuje się:

• absolwentów branżowej szkoły I stopnia, którzy ukończyli szkołę w okresie 5 lat szkolnych poprzedzających rok szkolny, na który ubiegają się o przyjęcie;
      • oraz do roku 2023, kandydatów będących absolwentami dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie od roku szkolnego 2012/2013.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły, wraz z wnioskiem, składa następujące dokumenty:

• świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej;
      • zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub w zasadniczej szkole zawodowej (zakres takiego zawodu musi odpowiadać pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie);
      • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz 2 fotografie.

Branżowa Szkoła II stopnia nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Płocku
      zadanie miejsce realizacji
      Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 Zespół Szkół Technicznych
      Prowadzenie kształcenia ogólnego Zespół Szkół Technicznych
      w Płocku
      Prowadzenie kształcenia zawodowego w formie kwalifikacyjnych kursów zawodowych Zespół Szkół Technicznych
      im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
      w Płocku

Warunki kształcenia w poszczególnych zawodach:

zawód
      [symbol cyfrowy zawodu]
      symbol kwalifikacji nazwa kwalifikacji podstawa programowa do kształcenia zawodowego miejsce realizacji kształcenia zawodowego dla danej kwalifikacji
      technik mechanik
      [311504]
      MEC.09 Organizowanie i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń ukończona jedna z kwalifikacji:
      • M.17, M.19, M.20;
      • MG.17, MG.19, MG.20;
      • MEC.03, MEC.05, MEC.08.
      Zespół Szkół Technicznych
      technik elektryk
      [311303]
      ELE.05 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych ukończona jedna z kwalifikacji:
      • E.07, E.08;
      • EE.04, EE.05;
      • ELE.02.
      im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
      technik pojazdów samochodowych
      [311513]
      MOT.06 Organizacja i prowadzenie obsługi pojazdów samochodowych ukończona jedna z kwalifikacji:
      • M.12, M.18;
      • MG.12, MG.18;
      • MOT.02, MOT.05.
      im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku

Uwaga!!!

Otwarcie Branżowej Szkoły II stopnia wymaga co najmniej 26 uczniów (słuchaczy).

Otwarcie kwalifikacyjnego kursu zawodowego wymaga co najmniej 20 uczniów (słuchaczy).

• Dokumenty