REKRUTACJA !!!!
Termin realizacji projektu: 01.06.2021r. – 30.09.2023r.
Projekt skierowany jest dla: 61 uczniów klas IV, III i II technicznych w zawodzie
technik elektryk, informatyk i teleinformatyk
(rekrutacja wrzesień 2022).
Projekt zakłada realizację następujących form wsparcia:
Technik elektryk
Dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki (30 godz.)
Doradztwo zawodowe (20godz.)
Kursy:
- IPC – wykonywanie płytek drukowanych techniką lutowania;
- Kurs montażu/demontażu i regeneracji komponentów BGA w tym komponentów pracujących w przestrzeni kosmicznej wraz z elementami języka angielskiego technicznego;
- Ochrona przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych wraz z elementamijęzyka angielskiego technicznego.
Podczas kursów dla uczniów zapewniony jest catering!!!
Technik informatyk/teleinformatyk
Dodatkowe zajęcia wyrównawcze z informatyki (30 godz.)
Doradztwo zawodowe (20godz.)
Kursy:
- IPC – wykonywanie płytek drukowanych np. płyt komputerowych techniką lutowania;
- Administrowanie sieci komputerowych w praktyce.
Podczas kursów dla uczniów zapewniony jest catering!!!
Na koniec dla 30 uczestników z najlepszą frekwencją organizowane są
płatne staże zawodowe w renomowanych firmach na terenie powiatu Płockiego.
WYŻEJ OPISANE ZAJĘCIA BĘDĄ BEZPŁATNE DLA UCZNIÓW/UCZENNIC!!!
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ORAZ REGULAMIN REKRUTACJI ZAMIESZCZONE
SĄ PONIŻEJ
LUB U KOORDYNATORA MERYTORYCZNEGO Aleksandry Zagroba (sala W5)
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
pn.: „Zawody przyszłości II”
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów
§ 1 Definicje
Użyte w Regulaminie oraz załącznikach zwroty oznaczają:
-
1.Projekt — projekt pn.: „Zawody przyszłości II” o numerze RPMA.10.03.01-14-d989/20, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.
-
2.Realizator projektu — Zespół Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku (zwany dalej ZSZ).
-
3.Beneficjent — Gmina — Miasto Płock.
-
4.Uczestnik projektu:
-
a)Uczeń ZSZ, który po spełnieniu wymogów określonych w Regulaminie rekrutacji został zakwalifikowany do uczestnictwa w Projekcie,
-
b)Nauczyciel zatrudniony przez Realizatora na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. — Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2021 r. poz. 4) – który po spełnieniu wymogów określonych w Regulaminie rekrutacji został zakwalifikowany do uczestnictwa w Projekcie
-
-
5.Biuro Projektu – miejsce, w którym Beneficjent zapewnia uczestnikom projektu możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu, miejsce przechowywania dokumentacji projektu: Urząd Miasta Płocka, ul. Stary Rynek 1, pok. E- 43 e-mail: magdalena.rebelska@plock.eu, monika.czlapska@plock.eu, tel. 24 367 16 36. Beneficjent zastrzega sobie prawo zmiany danych kontaktowych do Biura Projektu, bez konieczności dokonania zmiany niniejszego Regulaminu. W takim przypadku stosowna informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej Beneficjenta.
-
6.Koordynator Projektu — pracownik Urzędu Miasta Płocka, osoba zarządzająca Projektem,
-
7.Asystent koordynatora — pracownik Urzędu Miasta Płocka, osoba współpracująca z Koordynatorem projektu,
-
8.Koordynator merytoryczny — osoba wdrażająca projekt u Realizatora.
-
9.Specjalista ds. staży — osoba odpowiedzialna za organizację i realizację staży u Pracodawców.
-
10.Osoba z niepełnosprawnością — za osoby z niepełnosprawnościami uznaje się osoby w świetle przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511 z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. 2017 poz. 882, z późn. zm.), tj. osoby z odpowiednim orzeczeniem lub innym dokumentem poświadczającym stan zdrowia. Potwierdzeniem statusu osoby z niepełnosprawnością jest w szczególności:
-
a)orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lekkim, umiarkowanym i znacznym,
-
b)orzeczenie o niepełnosprawności wydane w stosunku do osób, które nie ukończyły 16 roku życia,
-
c)orzeczenie o niezdolności do pracy,
-
d)orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na dany rodzaj niepełnosprawności,
-
e)orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim,
-
f)inne równoważne orzeczenia (KRUS, służby mundurowe itd.),
-
g)w przypadku osoby z zaburzeniami psychicznymi dokument potwierdzający stan zdrowia wydany przez lekarza, np. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia.
-
-
11.Osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań: bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe definiowane są zgodnie z Europejską typologią bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego ETHOS, w której wskazuje się okoliczności życia w bezdomności lub ekstremalne formy wykluczenia mieszkaniowego:
-
a)bez dachu nad głową (osoby żyjące w surowych i alarmujących warunkach),
-
b)bez miejsca zamieszkania (osoby przebywające w schroniskach dla bezdomnych, w schroniskach dla kobiet, schroniskach dla imigrantów, osoby opuszczające instytucje penitencjarne/karne/szpitale, instytucje opiekuńcze, osoby otrzymujące długookresowe wsparcie z powodu bezdomności - specjalistyczne zakwaterowanie wspierane),
-
c)niezabezpieczone zakwaterowanie (osoby posiadające niepewny najem z nakazem eksmisji, osoby zagrożone przemocą),
-
d)nieodpowiednie warunki mieszkaniowe (konstrukcje tymczasowe, mieszkania substandardowe — lokale nienadające się do zamieszkania wg standardu krajowego, skrajne przeludnienie).
-
-
12.Osoba w innej niekorzystnej sytuacji społecznej: definicja dotyczy cech powodujących niekorzystną sytuację społeczną, z wyłączeniem: osób z niepełnosprawnościami, migrantów, osób obcego pochodzenia i mniejszości. Do kategorii osób w innej niekorzystnej sytuacji społecznej należy zawsze uwzględniać wskazane poniżej grupy:
-
a)osoby z wykształceniem na poziomie ISCED 0* (przez co należy rozumieć brak ukończenia poziomu co najmniej ISCED 1* i będące poza wiekiem typowym dla ukończenia poziomu ISCED 1,
-
b)byli więźniowie,
-
c)narkomani,
-
d)osoby bezdomne i wykluczone z dostępu do mieszkań,
-
e)osoby z obszarów wiejskich (wg stopnia urbanizacji DEGURBA 3),
*ISCED 1 — WYKSZTAŁCENIE PODSTAWOWE. -
-
13.Osoba należąca do mniejszości narodowej lub etnicznej, migrant, osoba obcego pochodzenia: cudzoziemcy na stale mieszkający w danym państwie, obywatele obcego pochodzenia lub obywatele należący do mniejszości.
-
a)zgodnie z prawem krajowym mniejszości narodowe to mniejszość: białoruska, czeska, litewska, niemiecka, ormiańska, rosyjska, słowacka, ukraińska, żydowska,
-
b)mniejszości etniczne: karaimska, łemkowska, romska, tatarska,
-
c)osoby obcego pochodzenia to cudzoziemcy - każda osoba, która nie posiada polskiego obywatelstwa, bez względu na fakt posiadania lub nie obywatelstwa (obywatelstw) innych krajów lub osoba, której co najmniej jeden z rodziców urodził się poza terenem Polski.
-
§ 2 Informacje ogólne
-
1.Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji do Projektu pn.: „Zawody przyszłości II”.
-
2.Projekt realizowany jest w okresie: 01.06.2021 r.–30.09.2023 r.
-
3.Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia 120 uczniów klas II–IV Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku oraz podniesienie potencjału zawodowego 8 nauczycieli szkoły.
-
4.Zajęcia/kursy opisane w § 3 będą prowadzone bezpłatnie dla uczniów i nauczycieli, według ustalonego przez Realizatora harmonogramu zajęć. W przypadku zajęć kończących się przystąpieniem do egzaminu, w ramach projektu finansowany jest koszt pierwszego podejścia.
-
5.W ramach projektu sfinansowane zostaną wyłącznie koszty uczestnictwa nauczyciela w danej formie wsparcia, określone przez organizatora kursu. Nie zostaną sfinansowane koszty pośrednie, takie jak np. dojazd, wyżywienie, nocleg itp.
-
6.Wszystkie działania projektowe będą prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów objętych wsparciem.
-
7.W ramach projektu obligatoryjne jest przestrzeganie zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn przez personel projektu, wykonawców usług jak i samych uczestników.
§ 3 Formy wsparcia
-
I.Przewidziane w projekcie obligatoryjne formy wsparcia dla uczniów:
-
1.Dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki i informatyki:
Uczestnicy: 120 uczniów;
Kształtowana kompetencja kluczowa: matematyczna/informatyczna;
Kształtowane umiejętności uniwersalne powiązane z kompetencją: innowacyjność, kreatywność, umiejętność rozumienia.-
a)ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI: realizowane będą dla 80 uczniów kształcących się w zawodzie Technik elektryk (od X.2021 do VI.2022 — 40 uczniów, śr. 3h/m-c dla każdej z 8 gr. śr. 5 os., od X.2022 do VI. 2023 — 40 uczniów, śr. 3h/m-c dla każdej z 8 gr. śr. 5 os.).
-
b)ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z INFORMATYKI: realizowane będą dla 40 uczniów kształcących się w zawodzie Technik informatyk/teleinformatyk (od X.2021 do XI.2022 — 20 uczniów, śr. 3h/m-c dla każdej z 4 gr. śr. 5 os., od X.2022 do VI. 2023 — 20 uczniów, śr. 3h/m-c dla każdej z 4 gr. śr. 5 os.).
-
-
2.Doradztwo zawodowe
Uczestnicy: 120 uczniów — 60 uczestników/uczestniczek w roku 2021/22 i 60 uczestników/uczestniczek w roku 2022/23, czyli 6 gr po 10 osób w każdym roku szkolnym.
W RAMACH PROJEKTU KAŻDY UCZEŃ BĘDZIE UCZESTNICZYŁ OBOWIĄZKOWO W ZAJĘCIACH INDYWIDUALNYCH I GRUPOWYCH Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO.
Kształtowane umiejętności: wzrost umiejętności komunikacji na linii pracownik – pracodawca, pracownik – klient.
Planowany termin realizacji zajęć: grupowe - 10.2021r. – 05.2023r., śr. 2-3 h/m-c dla każdej z 12 grup uczniów liczących śr. 10 osób; indywidualne – termin jw. w wymiarze 1h – 60 min/ucznia. -
3.Kursy specjalistyczne dla uczniów:
Kurs IPC — Kurs Nowoczesnych metody montażu, konserwacji i napraw pakietów oraz komponentów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach elektrycznych i elektronicznych oraz urządzeniach techniki komputerowej wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w aplikacjach SPACE i militarnych wraz z elementami języka angielskiego technicznego.
Celem szkolenia jest praktyczne zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami montażu elementów przewlekanych, powierzchniowych oraz przewodów i kabli w oparciu o wytyczne międzynarodowego standardu IPC-J-STD-001 i standardów SPACE.
Uczestnicy: 120 uczniów.
Ilość godz. szkolenia — 5 dni po 40 h x 1 gr (10 os.) x 12 grup — 5 dni /40h każda grupa.-
-2021/22 — 40 uczniów (4 gr) technik elektryk i 20 uczniów (2 gr) technik informatyk/teleinformatyk — termin od 2021 r. — listopad, grudzień do 2022 r. — styczeń, luty, marzec;
-
-2022/23 — 40 uczniów (4 gr) technik elektryk i 20 uczniów (2 gr) technik informatyk/teleinformatyk — termin od 2022 r. — listopad, grudzień do 2023 r. — styczeń, luty, marzec.
-
-
-
II.Przewidziane w projekcie nieobligatoryjne formy wsparcia dla uczniów:
-
1.Staże uczniowskie
Uczestnicy: 60 uczniów z klas III.
Planowany termin realizacji zajęć: 1 m-c (120–160 h w zależności od wieku ucznia):-
-czerwiec–sierpień 2022 (dla 30 uczniów);
-
-czerwiec–sierpień 2023 (dla 30 uczniów);
Przebieg i organizacja staży będzie odbywać się zgodnie ze wszystkimi przepisami Prawa oświatowego dot. organizacji staży uczniowskich (art. 121a). Za udział w stażu uczniom będzie przysługiwało stypendium. Sfinansowane zostaną także — w zależności od potrzeb — koszty badań lekarskich, zakupu odzieży roboczej, ubezpieczenia itp.). -
-
2.Kursy specjalistyczne dla uczniów:
Kurs montażu /demontażu i regeneracji komponentów BGA w tym komponentów pracujących w przestrzeni kosmicznej wraz z elementami języka angielskiego technicznego.
Uczestnicy: 80 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk:-
-2021/22 — 40 uczniów (4 gr) Technik elektryk — termin od XI i XII 2021 r. do I i II 2022 r.;
-
-2022/23 — 40 uczniów (4 gr) Technik elektryk — termin od XI i XII 2022 r. do I i II 2023 r.;
Uzyskanie kwalifikacji rynkowych technicznych: uczeń potrafi wykonać montaż/demontaż komponentu BGA. -
-
3.Szkolenia specjalistyczne dla uczniów:
-
a)Ochrona przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych wraz z elementami języka angielskiego technicznego.
Uczestnicy: 80 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk;-
-2021/22 — 40 uczniów (4 gr) Technik elektryk — termin od XII 2021 r. do I 2022 r.;
-
-2022/23 — 40 uczniów (4 gr) Technik elektryk — termin od XII 2022 r. do I 2023 r.;
-
-
b)CISCO ICND 1
Uczestnicy: 40 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk/teleinformatyk;-
-2021/22 — 20 uczniów (2 gr) Technik informatyk/teleinformatyk — termin od I do II 2022 r.;
-
-2022/23 — 20 uczniów (2 gr) Technik informatyk/teleinformatyk — termin od I do II 2023 r.;
Podniesienie kompetencji z zakresu budowy sieci komputerowej i jej zarządzania. -
-
-
-
III.Przewidziane w projekcie formy wsparcia dla nauczycieli:
-
1.Kurs — nauka programowania w Pythonie — około 120 h.
W kursie będzie uczestniczyć 1 nauczyciel/ka.
Efekty: nabycie umiejętności w zakresie programowania w Pythonie.
Planowany okres realizacji: styczeń–marzec 2022 r. -
2.Kurs — programista Java — około 120 h.
W kursie będzie uczestniczyć 3 nauczycieli.
Efekty: nabycie umiejętności w zakresie uniwersalnych języków programowania.
Planowany okres realizacji: październik–grudzień 2021r. -
3.Szkolenie — systemy fotowoltaiczne — 2 x około 8 h.
W szkoleniu będzie uczestniczyć 4 nauczycieli.
Efekty: nabycie kompetencji w zakresie projektowania i instalowania systemów PV.
Planowany okres realizacji: październik–grudzień 2021 r.
-
§ 4 Uczestnicy projektu
-
1.120 uczniów, klas III (w przypadku małej liczby chętnych odbędzie się dodatkowa rekrutacja z kl. II) i IV (po podstawówce) z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku kształcących się w zawodach:
-
a)Technik elektryk,
-
b)Technik informatyk,
-
c)Teleinformatyk,
Na zajęcia z matematyki zrekrutowani zostaną uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektryk: w roku 2021/22 uczniowie klasy III (w przypadku małej liczby chętnych odbędzie się dodatkowa rekrutacja z kl. II), w roku 2022/23 uczniowie klasy III i klasy IV (po podstawówce);
Na zajęcia z informatyki zrekrutowani zostaną uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk i teleinformatyk: w roku 2021/22 uczniowie klas III, w roku 2022/23 uczniowie klas III i klas IV (po podstawówce). -
-
2.8 nauczycieli pracujących w Zespole Szkół Zawodowych w Płocku.
-
3.W 2021 r. zrekrutowanych zostanie 60 uczniów i 8 nauczycieli, a w 2022r. — 60 uczniów.
§ 5 Proces rekrutacji
-
1.Rekrutacja będzie prowadzona w sposób bezstronny, z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
-
2.Rekrutacja będzie prowadzona w terminach:
-
a)Uczniowie: IX.2021r., IX.2022r.
-
b)Nauczyciele: IX.2021r.
-
-
3.Beneficjent zastrzega sobie możliwość zmiany liczby uczestników i terminów rekrutacji i poszczególnych form wsparcia, jeśli będzie to wynikało z bieżących potrzeb i zostanie zaakceptowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych (o ile akceptacja ww. instytucji będzie wymagana). Beneficjent zastrzega sobie prawo wprowadzenia ww. zmian, bez konieczności dokonania zmiany niniejszego Regulaminu. W takim przypadku stosowna informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej Beneficjenta.
-
4.Za rekrutację Uczestników projektu odpowiedzialny jest Zespół rekrutacyjny, w skład którego wchodzi:
-
a)Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Płocku,
-
b)Koordynator merytoryczny,
-
c)Nauczyciele/Wychowawcy i Doradca zawodowy.
-
-
5.Dokumentacja rekrutacyjna składa się z:
-
a)formularza zgłoszeniowy dla ucznia (Załącznik nr 1 do Regulaminu),
-
b)formularza zgłoszeniowy dla nauczyciela (Załącznik nr 2 do Regulaminu),
-
c)oświadczenia uczestnika projektu (Załącznik nr 3 do Regulaminu).
-
-
6.Formularz rekrutacyjny oraz oświadczenie dostępne są w wersji papierowej w Biurze Projektu w Urzędzie Miasta Płocka (po. E-43) oraz w siedzibie Realizatora projektu, a w wersji elektronicznej na stronie: https://nowy.plock.eu/rpo-wm-2014-2020/ w zakładce „Zawody przyszłości II” oraz na stronie internetowej szkoły.
-
7.Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w wersji papierowej.
§ 6 Kryteria rekrutacji
-
1.Uczniowie — kryteria ogólne:
-
-osiągający najniższe wyniki w nauce z matematyki/informatyki,
-
-brak przeciwskazań zdrowotnych (staże, kursy),
-
-zgodność wsparcia z kierunkiem kształcenia (zajęcia wyrównawcze z matematyki/informatyki),
-
-złożenie kompletu prawidłowo wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych.
-
-
2.W przypadku zgłoszenia się do projektu większej liczby uczniów niż planowana, pierwszeństwo do udziału w projekcie i na poszczególne formy wsparcia będą mieli uczniowie, którzy otrzymają więcej pkt.:
-
-w przypadku zajęć z matematyki/informatyki i kursów:
-
a)ocena końcowa na świadectwie z matematyki/informatyki: ocena 1 — 30 pkt., 2 — 20 pkt., 3 — 15 pkt.,
-
b)ocena z zachowania: poprawna — 1 pkt., dobra — 3 pkt., bardzo dobra — 6 pkt., wzorowa — 9 pkt.
-
-
-w przypadku staży:
-
a)frekwencja na zajęciach wyrównawczych z matematyki/informatyki (70–79% — 5 pkt., 80% i pow. — 10 pkt.),
-
b)ocena z zachowania: poprawna — 1 pkt., dobra — 3 pkt., bardzo dobra — 6 pkt., wzorowa — 9 pkt.
-
-
-
3.W przypadku takiej samej liczby pkt. o udziale we wsparciu zdecydują członkowie Zespołu ds. Rekrutacji.
-
4.Nauczyciele — kryterium ogólne:
-
-zgodność wsparcia z kierunkiem nauczania,
-
-złożenie kompletu prawidłowo wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych.
-
-
5.W przypadku zgłoszenia się do projektu większej liczby nauczycieli niż planowana, pierwszeństwo będą mieli nauczyciele, którzy otrzymają więcej punktów za zgłoszenie chęci udziału na etapie diagnozy — 10 pkt.
-
6.W przypadku takiej samej liczby punktów o udziale we wsparciu zdecyduje opinia Dyrektora nt. możliwości wykorzystania zdobytej w perspektywie długoterminowej wiedzy — do 15 pkt.
-
7.W przypadku zgłoszenia się większej liczby uczniów i nauczycieli niż założono w § 4 ust. 1 i § 4 ust. 2 w pierwszej kolejności do Projektu i na poszczególne formy wsparcia zakwalifikowani zostaną uczniowie i nauczyciele, którzy uzyskają największą liczbę punktów za spełnienie kryteriów premiowanych, określonych w niniejszym regulaminie. Pozostałe osoby, które spełniają wymogi formalne, ale nie uzyskały wystarczającej ilości punktów, zostaną wpisane na listę rezerwową.
-
8.W przypadku uchybień formalnych w złożonych dokumentach rekrutacyjnych, uczeń/rodzic/opiekun/nauczyciel może zostać poproszony drogą mailową lub telefoniczną lub pisemnie o uzupełnienie braków. Dodatkowo uczeń/rodzic/opiekun/nauczyciel może zostać poproszony o udzielenie wyjaśnień do złożonych dokumentów lub złożenie dodatkowych dokumentów.
-
9.W przypadku nieuzupełnienia braków w dokumentacji w terminie 3 dni roboczych, dana osoba może zostać skreślona z listy uczestników
-
10.W ramach rekrutacji zostanie przeprowadzona akcja informacyjna i promocyjna:
w Zespole Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku zostaną umieszczone plakaty oraz zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne z uczniami i nauczycielami. -
11.Formularze zgłoszeniowe oraz załączniki do regulaminu rekrutacji dostępne są w Biurze Projektu i w Zespole Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku oraz na stronie internetowej szkoły objętej wsparciem i Urzędu Miasta Płocka.
-
12.Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest:
-
-Spełnienie wymagań określonych w § 4 ust. 1 i ust. 2,
-
-Wypełnienie i złożenie dokumentów o których mowa w § 5, ust. 5.
-
-
13.Weryfikacji i zatwierdzenia dokumentacji rekrutacyjnej do udziału w projekcie dokonuje Zespół ds. rekrutacji, którą następnie przekazuje do Biura projektu.
-
14.Gmina Miasto Płock zastrzega sobie możliwość dokonania zmiany terminu procesu rekrutacji do projektu. W uzasadnionych przypadkach zmiana terminu procesu rekrutacji do projektu następuje na wniosek Dyrektora szkoły i po uzyskaniu akceptacji Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (o ile będzie wymagana).
-
16.Na podstawie ww. kryteriów i dokumentów, Zespół rekrutacyjny sporządzi protokół z wykazem uczestników projektu oraz w razie potrzeby z wykazem osób wpisanych na listę rezerwową. Zatwierdzenia protokołu z rekrutacji dokonuje Zespół rekrutacyjny, następnie przekazuje do Biura projektu.
-
17.W przypadku zgłoszenia się do projektu mniejszej liczby osób niż planowana, na zasadach opisanych w niniejszym regulaminie odbędą się rekrutacje uzupełniające.
§ 7 Postanowienia końcowe
-
1.Uczestnik/czka Projektu, rodzic/opiekun prawny, nauczyciel zobowiązani są podać dane niezbędne do wypełnienia kwestionariusza SL 2014.
-
2.Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udzielenia wsparcia w ramach Projektu.
-
3.Uczestnicy projektu wyrażając zgodę na udział w projekcie mają obowiązek regularnie uczestniczyć w danej formie wsparcia, do której zostali zrekrutowani, w tym w szczególności mają obowiązek:
-
a)wypełniania/podpisywania wymaganych dokumentów związanych z realizacją projektu, w tym m.in. list obecności, testów wiedzy, ankiet — w zależności od rodzaju i formy wsparcia,
-
b)regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach,
-
c)udzielania wszelkich informacji związanych z uczestnictwem w projekcie, w tym z nabywaniem kompetencji — podmiotom uprawnionym do kontroli i ewaluacji projektu, w tym m.in. Beneficjentowi — Gminie Miasto Płock,
-
d)przekazywania do Biura Projektu wszelkich dokumentów niezbędnych do monitorowania i dokumentowania realizacji projektu, wynikających z uczestnictwa w projekcie.
-
-
4.Jedną z form dokumentowania realizacji wsparcia opisanego w § 3 oraz realizacji działań informacyjno — promocyjnych może być dokumentacja fotograficzna. Uczestnicy projektu przyjmują do wiadomości, że dokumentacja ta nie narusza ich dóbr osobistych i zostanie wykorzystana wyłącznie do dokumentowania, promocji i komunikacji w ramach projektu.
-
5.W przypadku rezygnacji lub usunięcia z udziału w Projekcie uczestnika projektu zostanie ogłoszony dodatkowy nabór na jego miejsce, o ile stopień realizacji zajęć/staży/kursów/szkoleń pozwoli na osiągnięcie przez nowego uczestnika zakładanych rezultatów Projektu.
-
6.W przypadku rezygnacji ucznia z udziału w Projekcie wymagana jest pisemna informacja z podaniem powodu rezygnacji złożona przez ucznia bądź rodzica/opiekuna do nauczyciela prowadzącego zajęcia.
-
7.W przypadku rezygnacji z udziału nauczyciela w Projekcie wymagana jest pisemna informacja o rezygnacji złożona przez tego nauczyciela do Biura Projektu wraz z podaniem przyczyny.
-
8.Ostateczna interpretacja „Regulaminu” należy do Gminy Miasto Płock.
-
9.Regulamin obowiązuje od dnia podpisania do końca realizacji projektu i może ulec zmianie w sytuacji konieczności zmiany wniosku o dofinansowanie Projektu, zmiany dokumentów strategicznych, programowych lub Wytycznych programowych i innych dot. wyboru i realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.
-
10.Wszelkie uwagi i zgłoszenia naruszenia niniejszego Regulaminu należy przekazać do Biura projektu.
-
11.W przypadku nie wywiązania się z zobowiązań uczestnika projektu wymienionych w niniejszym regulaminie, Realizator, Beneficjent lub instytucja uprawniona do kontroli ww. podmiotów w zakresie projektu może uznać koszty poniesione na uczestnika projektu za niekwalifikowane w całości lub części i żądać od niego ich zwrotu.
-
12.Zmiany załączników do niniejszego regulaminu nie powodują konieczności zmiany właściwego Zarządzenia Prezydenta Miasta Płocka wprowadzającego niniejszy regulamin do stosowania. Zmienione załączniki zostaną każdorazowo publikowane na stronie internetowej Beneficjenta.