• Finał Olimpiady Zwolnieni z teorii

• W okresie listopad–marzec uczniowie Technikum nr 2 wykonywali pracę w trzech grupach projektowych realizując zagadnienia społeczne w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii. Dwa projekty „Elektryk na pompie” i „Psycholodzy dla młodych” uzyskały powyżej 4500 punktów co zakwalifikowało je do ścisłego finału konkursu.

21 kwietnia odbyła się gala finałowa Olimpiady Zwolnionych z teorii, w której uczestniczyli realizatorzy w/w projektów w składzie: Jakub Kamiński, Sebastian Błaszczyk, Bartosz Dolny, Stanisław Czerniejewski, Wiktor Jeziak, Jakub Grzelak, Mateusz Kędra, Adam Krajewski, Łukasz Zagórski z klasy 4TEP, Kornel Łopiński, Krzysztof Żebrowski z klasy 3TBCF i Cezary Litkowski z klasy 2TA.

Zwieńczeniem uroczystości było rozdanie nagród, gdzie nasz projekt „Psycholodzy dla młodych” otrzymał BRĄZOWEGO WILKA. Natomiast nasza szkoła w RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII 2023 na 411 placówek zajęła w Polsce 34 miejsce, a w województwie mazowieckim 9.

Opiekunkami zespołów uczniowskich były: Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba. Wszystkim uczniom szczerze GRATULUJEMY. Jeżeli macie fajne pomysły, chcielibyście rozwijać swoje kompetencje społeczne, przywódcze, zdobyć międzynarodowy certyfikat, a w przyszłości super pracę i przy tym robić coś dobrego dla społeczności szkolnej, lokalnego, regionu płockiego, a może i kraju, to zachęcamy do wejścia na platformę zwolnienizteorii.pl/ i zapoznanie się z regulaminem olimpiady.

• „Lekcja prawa” z UWSP

• Jedna z podstawowych zasad prawa mówi, że „Ignorantia iuris nocet” — „nieznajomość prawa szkodzi” dlatego warto poszerzać swoją wiedzę.
            31 marca 2023 r. odbyła się w „Elektryku” wyjątkowa lekcja — „Lekcja prawa”. Zajęcia te przeprowadzone zostały przy współpracy z Uniwersytetem SWPS.
            Lekcję poprowadziła Pani profesor Teresa Gardocka — prawniczka, specjalistka w zakresie prawa i postępowania karnego.

Oczywiście temat lekcji dotyczył prawa, a dokładnie jego jednej gałęzi — prawa karnego.
            Pani profesor w niezwykle atrakcyjny i przystępny sposób przekazała uczniom „Elektryka” najważniejsze i najpotrzebniejsze wiadomości dotyczące prawa karnego.
            Pani profesor Teresa Gardocka zainteresowała naszych uczniów podstawami prawa, skupiając się na zagadnieniach związanych z młodymi ludźmi. Przybliżyła nam zagadnienia przestępstwa i wykroczenia, a także sankcje jakie za nie grożą. Ważnym elementem wykładu był aspekt odpowiedzialności prawnej nieletnich, który szczególnie zwrócił uwagę młodzieży.

• Życzenia

• Życzenia Zdrowych, Spokojnych, Pełnych Rodzinnego Ciepła i Radości Świąt Wielkanocnych składa Dyrektor ZSZiMSC w Płocku — Krzysztof Podraska

• Poznań Moto Show 2023

• 31 marca 92 uczniów i 7 opiekunów uczestniczyło w targach motoryzacyjnych Poznań Moto Show 2023. Targi to wielka atrakcja nie tylko dla koneserów i miłośników motoryzacji, ale także dla uczniów, którzy mają możliwość dowiedzenia się o aktualnościach z branży motoryzacyjnej. Stanowią okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym — dobrej zabawy i poznania nowości na rynku. Głównym celem wycieczki była: integracja uczniów z klas technicznych i branżowych, rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży z zakresu motoryzacji, zapoznanie się z nowościami z branży motoryzacyjnej i mechanicznej, zapoznanie się z ofertą producentów w zakresie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w pojazdach. Uczniowie uczestniczyli w pokazach zręcznościowych: stunt motocyklowy, motogymkhana oraz drift/drift taxi. Czekamy na targi w przyszłym roku.