- Akredytacja Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe
- Konkurs na logo projektu
- Spotkanie informacyjne dotyczące Projektu: „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe” z programu Erasmus+
- Informacje o programie Erasmus+
- Projekt „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe”
- Regulamin rekrutacji dla uczniów
- Regulamin rekrutacji dla nauczycieli
- Rekrutacja do projektu dla uczniów - jak aplikować?
- ,,Budowa domu solarnego - fotowoltaika' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- Raport z pracy Komisji Rekrutacyjnej dla uczniów- Sewilla
- Aneks do rekrutacji uczniów- Sewilla
- „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- Raport z pracy Komisji Rekrutacyjnej dla uczniów- Berlin
- Rekrutacja do projektu dla nauczycieli - jak aplikować?
- Wyniki rekrutacji nauczycieli na szkolenie Job Shadowing
- Raport z rekrutacji nauczycieli
Raport z pracy Komisji Rekrutacyjnej dla uczniów- Sewilla
Raport z rekrutacji uczestników do projektu
„Technika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe”
Numer 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
Wyjazd I - 29.03.2025 r. - 12.04.2025 r. – Sewilla, Hiszpania
„Budowa domu solarnego – fotowoltaika”
Dnia 6 listopada 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku minął termin składania formularzy zgłoszeniowych dotyczących rekrutacji na wyjazd w ramach projektu „Technika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe”, realizowanego z programu Erasmus+.
W rekrutacji wzięło udział razem 30 uczniów z klas trzecich i czwartych technikum w zawodzie technik elektryk.
Komisja rekrutacyjna, powołana w dniu 4 listopada 2024 roku przez Dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Podraskę, dokonała w dniu 18 listopada wyboru pietnastu uczestników stażu zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie rekrutacji.
Za kryterium wyboru pod uwagę wzięte zostały wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskane w klasyfikacji końcoworocznej 2023/2024.
System oceniania w szkole to skala 1- 6. Ocena celująca - 6 pkt., bardzo dobra - 5 pkt., dobra - 4 pkt., dostateczna - 3 pkt., dopuszczająca - 2 pkt., niedostateczna - 1pkt.
W rekrutacji do wyjazdu na staż wzięto pod uwagę następujące przedmioty:
- język angielski i angielski zawodowy - max. 6 pkt.,
- średnia ocen z przedmiotów zawodowych razy dwa - max. 12 pkt.,
- średnia ocen z przedmiotów ogólnokształcących - max. 6 pkt.,
- ocena z zachowania - max. 6 pkt. (wzorowe - 6 pkt., bardzo dobre - 5 pkt., dobre 4 pkt., poprawne - 3 pkt.)
Zachowana również została, ujęta w regulaminie rekrutacji, zasada równości szans i niedyskryminacji, w myśl której kobiety, mężczyźni, uczniowie z niepełnosprawnością mieli równe prawa, obowiązki i dostęp do projektu. Dla uczniów z grup ryzyka zagrożonych wykluczeniem przyznano dodatkowo 2 punkty. W związku z tym szczególną uwagę zwracano na uczniów z niepełnosprawnością (informacje od psychologa, orzeczenie lekarskie), uczniów z rodzin niezamożnych i terenów wiejskich (informacje od psychologa i wychowawców klas np. na podstawie dokumentów o stypendium socjalnym pobieranym ze szkoły lub gminy), uczennice płci żeńskiej (informacja od wychowawów klas).
Dodatkowe 3 punkty otrzymali uczniowie uzdolnieni technicznie w dziedzinie jakiej dotyczy projekt (udział w kołach zainteresowań, konkursach, dodatkowe udokumentowane przez ucznia działania lub wytwory jego pracy np. skonstruowane urządzenia, dodatkowa praca w branży, stworzone programy, udział w kursach itp.). Informacje te były weryfikowane przez kierownika szkolenia praktycznego oraz nauczycieli zawodu.
Miejsca na listach kandydatów do udziału w Projekcie były przyznawane według największej liczby punktów rekrutacyjnych w każdej klasie.
W przypadku zdobycia równej liczby punktów o kolejności wpisania kandydata na listę osób zakwalifikowanych decydowała wyższa średnia ocen z przedmiotów zawodowych, w drugiej kolejności – wyższa ocena z języka angielskiego, a następnie wyższa ocena z zachowania.
Ocena naganna lub nieodpowiednia z zachowania uniemożliwiła wzięcie udziału w projekcie. Osoby z największą liczbą punktów zostały zakwalifikowane do wyjazdu na staż zagraniczny .
Potencjalni kandydaci na wyjazd i złożyli wypełnione formularze zgłoszeniowe do koordynatora projektu- pani Małgorzaty Jeziorskiej oraz zastępcy koordynatora projektu pana Adama Dąbrowskiego. Wychowawcy klas wypełnili tabele rekrutacyjne z ocenami przeliczonymi na punkty i złożyli je do koordynatora projektu pani Małgorzaty Jeziorskiej.
Komisja rekrutacyjna podczas obrad wybrała pietnastu uczniów z najwyższą liczba punktów z klasy trzeciej (III TA) oraz klas czwartych (IV TA I TC) w zawodzie technik elektryk.
Z klasy trzeciej wybrano pięciu uczniów (klasa III TA), pięciu z klasy IV TA oraz pięciu z klasy IV TC.
Powstała lista rankingowa oraz lista osób zakwalifikowanych na staż wraz z listą rezerwową. Uczniowie rezerwowi mieli największą liczbę punktów z uczniów niezakwalifikowanych na mobilność z każdej klasy.
Komisja Rekrutacyjna wystapiła z prośbą o rekomendację przedstawiecieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego i otrzymała pozytywną opinię o wybranych kandydatach.
Wyniki rekrutacji i lista rankingowa zostaną opublikowana na stronie internetowej szkoły i gablocie na korytarzu szkoły w dniu 20 listopada 2024 r. Wychowawcy poinformują uczniów zakwalifikowanych na staż.
Każdy uczeń ma prawo odwołać się od decyzji Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od momentu opublikowania wyników. Odwołanie można składać do dyrektora szkoły w formie pisemnej.