- Akredytacja Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe
- Konkurs na logo projektu
- Spotkanie informacyjne dotyczące Projektu: „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe” z programu Erasmus+
- Informacje o programie Erasmus+
- Projekt „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe”
- Regulamin rekrutacji dla uczniów
- Regulamin rekrutacji dla nauczycieli
- Rekrutacja do projektu dla uczniów - jak aplikować?
- ,,Budowa domu solarnego - fotowoltaika' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- Rekrutacja do projektu dla nauczycieli - jak aplikować?
„Erasmus+, Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe”
„Technika w działaniu - Innowacje
elektryczne i cyfrowe”Nasza szkoła otrzymała 65 180 euro na realizację zagranicznych praktyk zawodowych na rok szkolny 2024/2025 w ramach posiadanej Akredytacji Erasmus Plus sektor Kształcenia i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna.
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
Numer akredytacji : 2023-1-PL01-KA120-VET-000188114
Data rozpoczęcia: 2024-06-01
Data zakończenia projektu: 2025-08-31Opis organizacji partnerskich
Euromind jest międzynarodową firmą doradczą i szkoleniową z siedzibami w Andaluzji, w Sewilli, Ubedzie i Maladze w Hiszpanii. Euromind jako organizator szkoleń realizuje projekty w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół zawodowych, wizyty obserwacyjno-studyjne, seminaria, warsztaty poświęcone różnym stylom życia i zwyczajom panującym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jak również zajęcia dedykowane metodom efektywnego i praktycznego poszukiwania pracy na terenie UE.
Berlink jako partner szkół z całej Europy stała się najlepszą i odnoszącą największe sukcesy niemiecką agencją w Berlinie oferującą praktyki zawodowe w projektach mobilności Erasmus+. Berlink jest zaangażowany w organizowanie szkoleń i mobilności edukacyjnych. Agencja oferuje najlepsze praktyki zawodowe szkolenia, warsztaty i seminaria dla uczniów, studentów i dorosłych w Berlinie w Niemczech. Dzięki profesjonalnemu i zaangażowanemu zespołowi, Berlink zapewnia spójność i jakość, dostarczając usługi na światowym poziomie w profesjonalnym, wyjątkowym standardzie. Jako część ETN International, Berlink przyczynia się do realizacji wizji nauki i szkolenia w międzynarodowym środowisku.
Wyjazd 1
15 uczniów w zawodzie technik elektryk z klas trzecich i czwartych wyjedzie na praktyki do Hiszpanii do Sewilli w terminie 29-03-2025r. – 12-04-2025r. Odbędą tam staż zagraniczny (10 dni po 6 godzin każdego dnia szkolenia) na temat „INTELIGENTNY DOM SOLARNY/FOTOWOLTAIKA”.
Uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii. Będą zgłębiać tajniki budowy systemów fotowoltaicznych, poznając nie tylko składniki systemu OFF GRID, ale także zasady doboru komponentów oraz kluczowe parametry techniczne, które należy uwzględnić przy budowie instalacji.
W ramach praktycznych zajęć zbudują instalację domową, która znajdzie się w domku solarnym. Energia pozyskana z promieni słonecznych zasili wszystkie urządzenia w domku, takie jak domofon, oświetlenie (w podziale na poszczególne pokoje), podgrzewanie wody użytkowej oraz pompę do mycia i podlewania. To wyjątkowa okazja, by w praktyce wykorzystać wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju.
Z uczniami wyjedzie jeden nauczyciel przedmiotów zawodowych- opiekun. Drugi nauczyciel (przedmiotów elektrycznych)- uczestnik odbędzie szkolenie typu Job Shadowing (obserwacja pracy i metod nauczania w Hiszpanii).
Wyjazd 2
10 uczniów w zawodzie technik programista z klas trzecich i czwartych wyjedzie na praktyki do Niemiec, do Berlina w terminie od 04-05-2025r. do 24-05-2025r. Odbędą tam staż zagraniczny (15 dni po 6 godzin każdego dnia szkolenia) na temat: „NO CODE REVOLUTION- ROZWÓJ APLIKACJI INTERNETOWYCH Z SOFTR i AIRTABLE".
Program edukacyjny "No Code Revolution Rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable" łączy naukę programowania bez kodu na platformie Airtable ze wzbogacaniem językowym. Głównym celem jest wykorzystanie platform bez kodu, które umożliwiają rozwój skomplikowanych aplikacji internetowych. Uczniowie nauczą się tworzyć dostosowane aplikacje, zarządzać danymi, tworzyć przepływy pracy i automatyzować procesy. Tematy będą obejmować zrozumienie podstaw Airtable, konstruowanie i dostosowywanie aplikacji, integrację z innymi narzędziami i usługami, oraz opracowywanie strategii optymalizacji i skalowania aplikacji.
Z uczniami wyjedzie dwóch nauczycieli- nauczyciel opiekun oraz nauczyciel przedmiotów programistycznych. Nauczyciel przedmiotów programistycznych odbędzie szkolenie typu Job Shadowing (obserwacja pracy i metod nauczania w Niemczech).
Certyfikaty
Wszyscy z uczestników projektu, którzy nabędą w czasie trwania stażu umiejętności założone w programie praktyk otrzymają dokumenty:
- Dokument Europass Mobilność w języku polskim i angielskim, który jest dokumentem opisującym kwalifikacje i umiejętności nabyte podczas zorganizowanego pobytu w innym kraju europejskim w celach edukacyjnych lub szkoleniowych.
- Certyfikaty uczestnictwa w stażu podpisane przez reprezentanta organizacji przyjmującej podpisane przez mentora/ opiekuna stażu z indywidualną opinią o praktykancie w języku polskim i angielskim.
Świadczenia, które pokrywa szkoła- Podróż w obie strony do Hiszpanii odbędzie się samolotem.
- Podróż w obie strony do Niemiec odbędzie się pociągiem.
- Noclegi i wyżywienie na miejscu.
- Kurs języka angielskiego i angielskiego zawodowego, w wymiarze 15 godzin na terenie naszej szkoły, kurs języka hiszpańskiego lub niemieckiego i przygotowanie kulturowe w wymiarze 15 godzin lekcyjnych oraz zajęcia z pedagogiem i zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.
- Bilety na przejazdy komunikacją miejską.
- Wycieczki jednodniowe do ciekawych miejsc w Hiszpanii i Niemczech.
- Zwiedzanie Sewilli i Berlina
- Dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia.
Zasady rekrutacji
Punkty rekrutacyjne zostaną przyznane na podstawie wymienionych poniżej ocen rocznych uzyskanych przez ucznia w roku szkolnym 2023/2024:
- średnia ocen z języków obcych: język angielski, język niemiecki i angielski zawodowy - max. 6 pkt.
- średnia ocen z przedmiotów zawodowych liczona podwójnie - max. 12 pkt.
- średnia ocen z przedmiotów ogólnokształcących - max. 6 pkt.
- ocena z zachowania - max. 6 pkt. (poprawne - 3 pkt., dobre 4 pkt., bardzo dobre - 5 pkt. wzorowe - 6 pkt.)
System oceniania w szkole to oceny 1- 6. Uczeń uzyska tyle punktów, ile wynosi jego ocena z przedmiotu, a więc: ocena celująca - 6 pkt., bardzo dobra - 5 pkt., dobra - 4 pkt., dostateczna - 3 pkt., dopuszczająca - 2 pkt., niedostateczna - 1pkt. Ocena naganna lub nieodpowiednia z zachowania uniemożliwia wzięcie udziału w projekcie.
Zachowana zostanie zasada równości szans i niedyskryminacji. Kobiety, mężczyźni, uczniowie z niepełnosprawnością będą mieli równe prawa, obowiązki i dostęp do projektu.
Dla uczniów z grup ryzyka zagrożonych wykluczeniem przyznane zostaną dodatkowo 2 punkty. Wychowawcy klas przygotują informację o tych uczniach:
- Uczniowie z niepełnosprawnością – informacja od psychologa - orzeczenie lekarskie.
- Uczniowie z rodzin niezamożnych i terenów wiejskich – informacja od psychologa i wychowawcy np. na podstawie dokumentów o stypendium socjalnym pobieranym ze szkoły lub gminy.
- Uczniowie płci żeńskiej – informacja od wychowawcy.
Dodatkowe 3 punkty otrzymają uczniowie uzdolnieni technicznie w dziedzinie jakiej dotyczy projekt (udział w kołach zainteresowań, konkursach, dodatkowe udokumentowane przez ucznia działania lub wytwory jego pracy np. skonstruowane urządzenia, dodatkowa praca w branży, stworzone programy, udział w kursach itp.). Informacje te będą weryfikowane przez kierownika szkolenia praktycznego oraz nauczycieli zawodu.
Cele Projektu
- Uzyskanie przez 10 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku nowych kwalifikacji zawodowych związanych z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie IT i programowania.
- Uzyskanie przez 15 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku kwalifikacji zawodowych związanych z technologiami na rzecz środowiska - pozyskiwanie energii ze słońca.
- Poszerzenie relacji społecznych i międzykulturowych oraz kompetencji personalnych i organizacyjnych wśród 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
- Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, mobilności i pobudzenie potrzeby kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie wśród uczniów naszej placówki.
- Podniesienie jakości procesu kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku i promocja szkoły w lokalnym środowisku.
- Podniesienie kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym zawodowym / branżowym oraz w życiu codziennym przez 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.