- Akredytacja Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe
- Konkurs na logo projektu
- Spotkanie informacyjne dotyczące Projektu: „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe” z programu Erasmus+
- Informacje o programie Erasmus+
- Projekt „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe”
- Regulamin rekrutacji dla uczniów
- Regulamin rekrutacji dla nauczycieli
- Rekrutacja do projektu dla uczniów - jak aplikować?
- ,,Budowa domu solarnego - fotowoltaika' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- Rekrutacja do projektu dla nauczycieli - jak aplikować?
Regulamin rekrutacji dla nauczycieli
REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU
„ TECHNIKA W DZIAŁANIU – INNOWACJE ELEKTRYCZNE I CYFROWE” Z PROGRAMU
ERASMUS +
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH
IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PŁOCKU.
§1. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji oraz uczestnictwa nauczycieli praktycznej nauki zawodu w projekcie „Technika w Działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe” – mobilność typu Job Shadowing (zwanym dalej „Projektem”) realizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku” w ramach programu Erasmus+.
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496 ,Numer akredytacji : 2023-1-PL01-KA120-VET-000188114
2. Projekt „Technika w Działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
3. Realizatorem projektu jest Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
4. Organizacjami partnerskimi, przyjmujących nauczycieli na szkolenie są:
a) Berlink ENT GmbH Chausestrasse 103 10115 Berlin, Germany;
b) Euromind Projects S.L. Avenida de la Ciudad de Linares (psje.), 2 – 23400 Ubeda Spain.
5. Projekt realizowany jest w okresie od 01.06.2024 r. do 31.08.2025 r.
6. Projekt umożliwia kadrze dydaktycznej praktycznej nauki zawodu, podniesienie kompetencji zawodowych oraz językowych poprzez szkolenia oraz doświadczenie zdobyte w wymiarze międzynarodowym. Projekt umożliwia uczestnikom wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w rozwoju zawodowym i osobistym, doskonalenia zawodowego oraz przyczynia się do zwiększenia motywacji do pracy z uczniami.
7. W ramach Projektu zorganizowane zostaną wyjazdy dwóch nauczycieli z poszczególnych kierunków kształcenia (technik elektryk, technik programista lub technik informatyk) na 2-tygodniowe szkolenie typu ,,Job Shadowing do Hiszpanii oraz 3- tygodniowe szkolenie typu ,,Job Shadowing” do Niemiec.
§2. Cel i założenia Projektu
- Podniesienie jakości procesu kształcenia w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku oraz promocja szkoły w lokalnym środowisku.
- Poznanie nowych metod pracy dotyczących nauczania nowoczesnych technologii w dziedzinie programowania i fotowoltaiki przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu oraz wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.
- Podniesienie kompetencji w posługiwaniu się językiem angielskim zawodowym / branżowym oraz posługiwanie się językiem angielskim w życiu codziennym przez nauczycieli kształcenia praktycznego w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
§3. Zakres i organizacja wsparcia
1. W ramach Projektu uczestnicy odbędą:
- 2- tygodniowe zagraniczne szkolenie typu ,,Job Shadowing” w Sewilli, w Hiszpanii, w terminach od 29.03.2025r. do 12.04.2025r. Nauczyciel obserwować będzie sposób prowadzenia zajęć i metody pracy hiszpańskich nauczycieli zawodu na warsztatachw szkole Safa Nuestra Senora de los Rayes pracujących z młodzieżą nad budową domu solarnego;
- 3-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Berlinie, w Niemczech, w terminach od 04.05.2025r. do 24.05.2025r. Nauczyciel obserwować będzie sposób prowadzenia zajęć i metody pracy niemieckich szkoleniowców z firmy Axonforce pracującymi z młodzieżą z programem „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable".
2. Udział w Projekcie jest dla uczestników bezpłatny. W ramach Projektu pokryte zostaną koszty przejazdu lub przelotu do miasta odbywania praktyki zawodowej, koszty zakwaterowania uczestników, koszty wyżywienia, transport lokalny, wycieczki i zwiedzanie muzeów oraz koszty udziału w zajęciach przygotowawczych. Uczestnikom zapewnione zostanie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Uczestnicy otrzymają kieszonkowe. Nauczyciele podpiszą umowę między beneficjentem a uczestnikiem mobilności programu Erasmus+.
§4. Warunki uczestnictwa w Projekcie
Projekt ,,Technika w Działaniu- Innowacje elektryczne i cyfrowe" skierowany jest do nauczycieli praktycznej nauki zawodu, w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, uczących uczniów w zawodach: technik elektryk i technik programista lub technik informatyk, którzy spełnią kryteria uczestnictwa, określone w niniejszym regulaminie i w wyniku przeprowadzonej rekrutacji zostaną zakwalifikowani do udziału w Projekcie.
2. W Projekcie weźmie udział 2 nauczycieli, w tym odpowiednio kształcących młodzież w zawodach: technik programista lub technik informatyk – 1 nauczyciel, technik elektryk – 1 nauczyciel.
3. Kandydaci, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w Projekcie muszą spełniać wszystkie niżej wymienione warunki formalne:
a) być nauczycielem praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku w dziedzinie z branży elektrycznej lub branży informatycznej;
b) wdrażać w procesie nauczania nabyte w czasie mobilności umiejętności;
c ) wykazywać chęć upowszechniania efektów szkolenia;
d) zadeklarować gotowość do udziału w projekcie obejmującym: poprzedzającą wyjazd fazę przygotowawczą, 2 lub 3 -tygodniowy wyjazd na praktyki zagraniczne, fazę ewaluacyjną po powrocie z wyjazdu oraz działania upowszechniające rezultaty Projektu i zapewniające trwałość rezultatów projektu i realizację jego celów;
e) wyrazić chęć uczestnictwa w Projekcie poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego w terminie ustalonym przez Dyrektora szkoły (zgłoszenia wypełnione niekompletnie nie będą rozpatrywane);
f) udział w kursie języka angielskiego zawodowego na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku;
g) posiadać ważne dokumenty uprawniających do pobytu poza granicami kraju (paszport lub dowód osobisty z terminem ważności, karta EKUZ).
§5. Rekrutacja dla nauczycieli
1. O udziale w Projekcie decydować będzie liczba punktów rekrutacyjnych.
2. Punkty rekrutacyjne zostaną przyznane na podstawie wymienionych poniżej kryteriów:
- Znajomość języka angielskiego (potwierdzona certyfikatem lub testem przeprowadzonym przez – nauczyciela języka angielskiego, wyznaczonego przez Dyrektora Szkoły) – 6 pkt. (za certyfikat 6 pkt., a za test ocena z testu);
- Osiągnięcia edukacyjne – wyniki egzaminów zawodowych uczniów przygotowywanych przez nauczyciela: 6 pkt. (średnia ocen);
- Udział w szkoleniach zawodowych w ostatnich pięciu latach (liczba i jakość) – 6 pkt.
(za każde szkolenie jeden punkt); - Przygotowywanie uczniów do konkursów – 6 pkt (za każdy konkurs dwa punkty).
- Rozmowa na temat „ Jak wykorzystasz mobilność do podniesienia jakości pracy szkoły i samorozwoju ? – 6 pkt.
§6. Harmonogram rekrutacji dla nauczycieli
1. Wiadomość o projekcie i zasadach rekrutacji będzie dostępna na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie na korytarzu. Dodatkowo, Dyrektor szkoły prześle wiadomość do nauczycieli danego przedmiotu.
2. Dyrektor szkoły powoła Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą:
a) Dyrektor lub wicedyrektor szkoły,
b) Koordynator projektu,
c) Kierownik szkolenia praktycznego,
d) Asystent Koordynatora projektu,
3. Chętni do udziału w projekcie nauczyciele wypełnią formularze zgłoszeniowe i dostarczą je koordynatorowi projektu oraz wezmą udział w teście z języka angielskiego.
4. Koordynator zbierze informacje o nauczycielach i dla każdego nauczyciela wypełni formularz rekrutacyjny, uwzględniając zdobyte punkty.
5. Rekrutację przeprowadzi powołana przez Dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna. Zostanie wybrany nauczyciel z największą liczbą punktów. W przypadku równej liczby punktów o udziale zdecydują członkowie Komisji Rekrutacyjnej. Nauczyciel rezerwowy będzie miał największą liczbę punktów spośród nauczycieli, którzy nie zostali zakwalifikowani na daną mobilność. Komisja Rekrutacyjna sporządzi protokół ze swojego posiedzenia, który zostanie przekazany Dyrektorowi szkoły do akceptacji.
6. Opublikowane zostaną listy rankingowe: lista osób zakwalifikowanych do wyjazdu oraz lista rezerwowa. Zostaną one zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie projektu na korytarzu.
7. Wyniki rekrutacji będą jawne i każdy będzie mógł się odwołać od decyzji Komisji Rekrutacyjnej w ciągu 7 dni roboczych po ogłoszeniu wyników przez Dyrektora szkoły.
8. W przypadku rezygnacji nauczyciela z udziału w projekcie wymagana jest pisemna informacja dotycząca tego faktu, wraz z podaniem powodu rezygnacji, złożona do koordynatora projektu. Na miejsce osoby rezygnującej z udziału w projekcie zostanie wpisana osoba z listy rezerwowej.
§7. Postanowienia końcowe
1. Szkoła zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu w sytuacji zmiany wytycznych lub warunków realizacji Projektu „Technika w Działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe„
nr. projektu 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.2. Podczas realizacji projektu szkoła może stosować odstępstwa od powyższego regulaminu, jeżeli realizacja przedmiotowych postanowień staje się niemożliwa lub wymaga tego skuteczna realizacja Projektu.
3. Aktualna treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej szkoły, u kierownika kształcenia praktycznego oraz w sekretariacie szkoły.
Regulamin_Rekrutacji_dla_nauczycieli.doc