- Akredytacja Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe
- Konkurs na logo projektu
- Spotkanie informacyjne dotyczące Projektu: „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe” z programu Erasmus+
- Informacje o programie Erasmus+
- Projekt „Technika w działaniu - Innowacje elektryczne i cyfrowe”
- Regulamin rekrutacji dla uczniów
- Regulamin rekrutacji dla nauczycieli
- Rekrutacja do projektu dla uczniów - jak aplikować?
- ,,Budowa domu solarnego - fotowoltaika' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable' - Wyniki rekrutacji i listy rankingowe.
- Rekrutacja do projektu dla nauczycieli - jak aplikować?
Regulamin rekrutacji dla uczniów
REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU „TECHNIKA W DZIAŁANIU- INNOWACJE ELEKTRYCZNE I CYFROWE Z PROGRAMU ERASMUS+''
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PŁOCKU.
§1. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie „Erasmus+, Technika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe„ (zwanym dalej „Projektem”) realizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku (zwanym dalej „Realizatorem”) w ramach programu Erasmus+.
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
Numer akredytacji: 2023-1-PL01-KA120-VET-000188114
2. Projekt „Technika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe" z programu Erasmus+ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
3. Realizatorem projektu jest Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
4. Organizacjami partnerskimi, przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe, są:
a) Berlink ENT GmbH Chausestrasse 103 10115 Berlin Germany;
b) Euromind Projects S.L. Avenida de la Ciudad de Linares (psje.), 2 – 23400 Ubeda Spain.
5. Projekt realizowany jest w okresie od 01.06.2024 r. do 31.08.2025 r.
6. Projekt służy dopasowaniu oferty szkoły do potrzeb mobilnego rynku pracy w Europie i umożliwieniu młodzieży swobody w decydowaniu o ścieżce kariery, bez ograniczeń ze strony barier geograficznych czy kulturowych. Udział w projekcie zapewni uczestnikom poszerzenie zakresu nauczania o zagraniczną wiedzę i doświadczenie pozyskane w czasie praktyk zawodowych, rozwinięcie kompetencji miękkich oraz nabycie umiejętności pracy w środowisku interkulturowym.
7. W ramach Projektu zostaną zorganizowane wyjazdy dwóch grup uczniów z poszczególnych kierunków kształcenia na 2-tygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii oraz 3- tygodniowe praktyki do Niemiec.
§2. Cel i założenia Projektu
- Uzyskanie przez 10 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku nowych kwalifikacji zawodowych związanych z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie IT i programowania.
- Uzyskanie przez 15 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku kwalifikacji zawodowych związanych z technologiami na rzecz środowiska - pozyskiwanie energii ze słońca.
- Poszerzenie relacji społecznych i międzykulturowych oraz kompetencji personalnych i organizacyjnych wśród 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
- Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, mobilności i pobudzenie potrzeby kształceniai doskonalenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie wśród uczniów naszej placówki.
- Podniesienie jakości procesu kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku i promocja szkoł w lokalnym środowisku.
- Podniesienie kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym zawodowym / branżowym oraz w życiu codziennym przez 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
§3. Zakres i organizacja wsparcia
1. W ramach Projektu uczestnicy odbędą:
- 2-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Sewilli, w Hiszpanii, w terminach 29.03.2025 r. - 12.04.2025r. Temat praktyk to „Budowa domu solarnego – fotowoltaika”;
- 3-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Berlinie, w Niemczech, w terminach 04.05.2025r.-24.05.2025. Temat praktyk to: „No Code Revolution - rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable".
2. W ramach przygotowania do wyjazdu, każda z grup uczestników weźmie udział w zajęciach przygotowawczych dla obu zawodów:
a) przygotowaniu organizacyjnym;
b) przygotowaniu kulturowym;
c) przygotowaniu z języka angielskiego (nauka praktycznego zastosowania języka, język zawodowy);
d) wsparciu pedagogicznym;
e) przygotowaniu z pierwszej pomocy.
f) przygotowaniu z języka hiszpańskiego (nauka praktycznego zastosowania języka, tylko dla uczniów z kierunku technik elektryk);
g) przygotowaniu z języka niemieckiego (nauka praktycznego zastosowania języka, tylko dla uczniów z kierunku technik programista);
3. Zajęcia przygotowawcze dla uczestników Projektu odbywać się będą w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej - Curie w Płocku wg. ustalonego harmonogramu, który zostanie przekazany uczestnikom po zakończeniu procesu rekrutacji i przed rozpoczęciem ww. zajęć.
4. Zajęcia przygotowujące do wyjazdu są dla uczestników obowiązkowe, a udział w nich jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w Projekcie.
5. Uczestnicy zobowiązani są do potwierdzenia swojej obecności na zajęciach poprzez złożenie każdorazowo podpisu na liście obecności.
6. Koordynator dopuszcza możliwość usprawiedliwienia nieobecności Uczestnika na zajęciach przygotowawczych, wynikającej z przyczyn spowodowanych chorobą lub sytuacjami losowymi. Uczestnik zobowiązany jest przedstawić usprawiedliwienie w terminie 7 dni od daty zaistnienia nieobecności.
7. Udział w Projekcie jest dla uczestników bezpłatny. W ramach Projektu pokryte zostaną koszty przejazdu lub przelotu do miasta odbywania praktyki zawodowej, koszty zakwaterowania uczestników, koszty wyżywienia, transport lokalny, wycieczki i zwiedzanie muzeów oraz koszty udziału w zajęciach przygotowawczych. Uczestnikom zapewnione zostanie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Uczestnicy otrzymają kieszonkowe. Uczniowie podpiszą umowę między beneficjentem a uczestnikiem mobilności programu Erasmus+.
§4. Warunki uczestnictwa w Projekcie
1. Projekt „echnika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe” skierowany jest do uczniów kształcących się w roku szkolnym 2024/2025 w klasach III i IV Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku w zawodach:
a) technik programista
b) technik elektryk
którzy spełnią kryteria uczestnictwa określone w niniejszym regulaminie i w wyniku przeprowadzonej rekrutacji zostaną zakwalifikowani do udziału w Projekcie.
2. W Projekcie weźmie udział 25 uczniów, w tym odpowiednio kształcących się w zawodach: technik programista – 10 uczniów, technik elektryk – 15 uczniów.
3. Kandydaci, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w Projekcie muszą spełniać wszystkie niżej wymienione warunki formalne:
a) być uczniem Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku;
b) uczęszczać w roku szkolnym 2024/25 do III lub IV klasy Technikum jednym z niżej wymienionych zawodów:
- technik programista
- technik elektryk
c) zadeklarować gotowość do udziału w projekcie, obejmującym: poprzedzającą wyjazd fazę przygotowawczą (szkoleniową), 2 lub 3 -tygodniowy wyjazd na praktyki zagraniczne, fazę ewaluacyjną po powrocie z wyjazdu oraz działania upowszechniające rezultaty Projektu;
d) wyrazić chęć uczestnictwa w Projekcie poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego
w terminie ustalonym przez Realizatora (zgłoszenia wypełnione niekompletnie nie będą rozpatrywane);e) posiadać ważne dokumenty uprawniających do pobytu poza granicami kraju (paszport lub dowód osobisty, z terminem ważności, kartę EKUZ oraz ważną legitymację szkolną;
f) uzyskać za poprzedni rok szkolny roczną ocenę zachowania co najmniej poprawną.
§5. Zasady rekrutacji uczestników Projektu
1. O udziale w Projekcie decydować będzie liczba punktów rekrutacyjnych.
2. Punkty rekrutacyjne zostaną przyznane na podstawie wymienionych poniżej ocen rocznych uzyskanych przez ucznia w roku szkolnym 2023/2024:
- średnia ocen z języków obcych: język angielski, język niemiecki oraz angielski zawodowy
- max. 6 pkt. - średnia ocen z przedmiotów zawodowych liczona będzie podwójnie - max. 12 pkt.
- średnia ocen z przedmiotów ogólnokształcących - max. 6 pkt.
- ocena z zachowania - max. 6 pkt. (poprawne - 3 pkt., dobre 4 pkt., bardzo dobre - 5 pkt. wzorowe - 6 pkt.)
System oceniania w szkole to oceny 1-6. Uczeń uzyska tyle punktów, ile wynosi jego ocena
z przedmiotu, a więc:ocena celująca - 6 pkt.
bardzo dobra - 5 pkt.
dobra - 4 pkt.
dostateczna - 3 pkt.
dopuszczająca - 2 pkt.
niedostateczna - 1pkt.
Ocena naganna lub nieodpowiednia z zachowania uniemożliwia wzięcie udziału w projekcie.
Zachowana zostanie zasada równości szans i niedyskryminacji. Kobiety, mężczyźni, uczniowie
z niepełnosprawnością będą mieli równe prawa, obowiązki i dostęp do projektu.Dla uczniów z grup ryzyka zagrożonych wykluczeniem przyznane zostaną dodatkowo 2 punkty.
Wychowawcy klas przygotują informację o tych uczniach:- Uczniowie z niepełnosprawnością – informacja od psychologa - orzeczenie lekarskie.
- Uczniowie z rodzin niezamożnych i terenów wiejskich – informacja od psychologa i wychowawcy np. na podstawie dokumentów o stypendium socjalnym pobieranym ze szkoły lub gminy.
- Uczniowie płci żeńskiej – informacja od wychowawcy.
Dodatkowe 3 punkty otrzymają uczniowie uzdolnieni technicznie w dziedzinie jakiej dotyczy projekt (udział w kołach zainteresowań, konkursach, dodatkowe udokumentowane przez ucznia działania lub wytwory jego pracy np. skonstruowane urządzenia, dodatkowa praca w branży, stworzone programy, udział w kursach itp.). Informacje te będą weryfikowane przez kierownika szkolenia praktycznego oraz nauczycieli zawodu.
3. Miejsca na listach kandydatów do udziału w Projekcie będą przyznawane wg. największej liczby punktów rekrutacyjnych w każdej klasie.
4. W przypadku zdobycia równej liczby punktów o kolejności wpisania kandydata na listę rankingową decydowała będzie:
a) w pierwszej kolejności wyższa średnia ocen z przedmiotów zawodowych;
b) w drugiej kolejności wyższa ocena z języka angielskiego;
c) następnie - wyższa ocena zachowania.
5. Na listę kandydatów do udziału w Projekcie zostaną wpisani uczniowie, którzy spełniają kryteria formalne wymienione w §4 pkt 3.
6. Z każdej klasy o profilu technik elektryk, wybranych zostanie 5 osób. Razem 15 osób. Z klasy trzeciej o profilu technik programista zostaną wybrane cztery osoby a z klasy czwartej o profilu technik programista zostanie wybranych 6 osób. Razem 10 osób.
§6. Harmonogram rekrutacji
1. Wiadomość o projekcie i zasadach rekrutacji znajdować się będzie na stronie internetowej szkoły, w gablocie na korytarzu głównym oraz rozesłana za pomocą dziennika elektronicznego do wszystkich uczniów, którzy mogą wziąć udział w rekrutacji.
2. Dyrektor szkoły powoła Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą:
a) Dyrektor szkoły;
b) Koordynator projektu;
c) Kierownik szkolenia praktycznego;
d) Asystent koordynatora projektu;
e) Wychowawcy klas biorących udział w danym wyjeździe.
3. Dokumenty aplikacyjne (formularz zgłoszeniowy) dostępny będzie na stronie internetowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
4. W celu dokonania zgłoszenia, należy dostarczyć prawidłowo wypełniony elektronicznie, wydrukowany i własnoręcznie podpisany przez ucznia oraz rodzica/opiekuna prawnego ucznia, formularz złoszeniowy zawierający:
- oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz zaakceptowaniu warunków uczestnictwa i zobowiązaniu się do przestrzegania zapisów regulaminu;
- oświadczenie o zgodzie na gromadzenie i dalsze przetwarzaniu danych osobowych w tym na rozpowszechnianie wizerunku Uczestnika na cele realizacji Projektu;
- zobowiązanie do uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do wyjazdu;
- zgodę rodzica na udział ucznia w Projekcie.
5. Wychowawcy klas trzecich i czwartych, które zostały wybrane do projektu na dany wyjazd, zbiorą od chętnych do wyjazdu uczniów formularze zgłoszeniowe i dostarczą je koordynatorowi.
6. Wychowawcy klas wypełnią dla każdego ucznia zgłoszonego do rekrutacji formularze rekrutacyjne z ocenami oraz zdobytymi punktami a następnie przekażą je koordynatorowi projektu.
7. Rekrutację przeprowadzi powołana przez Dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna. Wybrani zostaną uczniowie z największą liczbą punktów. Powstanie lista rezerwowa, na którą trafi po jednym uczniu z każdej klasy biorącej udział w projekcie. Uczeń rezerwowy będzie miał największą liczbę punktów spośród uczniów niezakwalifikowanych do danej mobilności. Komisja Rekrutacyjna sporządzi protokół ze swojego posiedzenia, który zostanie przekazany Dyrektorowi Szkoły do akceptacji.
8. Zostaną opublikowane listy rankingowe, lista osób zakwalifikowanych do wyjazdu i lista rezerwowa na stronie internetowej szkoły i w gablocie projektu na korytarzu. Kandydaci z listy rezerwowej zostaną zakwalifikowani do Projektu w przypadku rezygnacji uczestnika z listy podstawowej w trakcie przygotowywania do mobilności. Podstawą kwalifikowania osób z listy rezerwowej będzie spełnianie kryteriów formalnych oraz liczba punktów rekrutacyjnych na liście rezerwowej.
9. Uczniowie zakwalifikowani, jak i osoby z listy rezerwowej do programu mają obowiązek uczestniczenia w językowym kursie przygotowawczym do wyjazdu. Wymagana jest 80% frekwencja na zajęciach. W przeciwnym razie uczeń zostanie wykreślony z listy uczestników programu a na jego miejsce zostanie wpisany uczeń z listy rezerwowej.
10. Komisja Rekrutacyjna występuje również z prośbą o rekomendację przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.
11. Każdy z kandydatów ma prawo do zapoznania się z liczbą uzyskanych punktów rekrutacyjnych w podziale na poszczególne kryteria. Wyniki rekrutacji będą jawne i każdy będzie mógł się odwołać od decyzji Komisji Rekrutacyjnej w ciągu 7 dni roboczych po ogłoszeniu wyników. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem do Dyrektora Szkoły - Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.
§7. Prawa i obowiązki uczestnika Projektu
1. Uczestnikiem projektu zostaje osoba znajdująca się na podstawowej liście uczestnictwa (zgodnie z zasadami rekrutacji).
2. Uczestnik zakwalifikowany do udziału w Projekcie i zamierzający wziąć w nim udział zobowiązany jest do zawarcia umowy o praktykę zawodową w Projekcie w terminie wskazanym przez Dyrektor Szkoły.
3. W ramach udziału w Projekcie uczestnik ma prawo do:
a) nieodpłatnego udziału w Projekcie;
b) dostępu do bieżących informacji na temat projektu, umieszczanych na stronie internetowej Szkoły, bądź przekazywanych bezpośrednio uczestnikowi;
c) udziału w zajęciach przygotowawczych realizowanych w ramach Projektu;
d) otrzymania materiałów i pomocy dydaktycznych do zajęć przygotowawczych;
e) zagwarantowanego dojazdu do miasta odbywania zagranicznej praktyki zawodowej i powrotu do Polski;
f) zakwaterowania i wyżywienia;
g) transportu lokalnego z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania praktyki zawodowej;
h) ubezpieczenia na czas wyjazdu od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, odpowiedzialności cywilnej;
i) otrzymania certyfikatów uczestnictwa w Projekcie;
j) zgłaszania uwag i oceny zajęć, w których uczestniczy.
4. W ramach udziału w Projekcie uczestnik zobowiązany jest do:
a) zapoznania się z niniejszym Regulaminem i przestrzegania jego postanowień;
b) punktualnego i aktywnego uczestnictwa w działaniach realizowanych w ramach Projektu;
c) aktywnego uczestniczenia w zajęciach z przygotowania językowego, kulturowego, pedagogicznego;
d) potwierdzania udziału w zajęciach przygotowawczych własnoręcznym podpisem na listach obecności;
e) wypełniania w trakcie trwania projektu ankiet ewaluacyjnych;
f) bieżącego informowania koordynatora projektu o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić dalszy jego udział w Projekcie;
g) zgłaszania wszelkich zmian danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych, w tym danych adresowych;
h) podpisania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej w wymaganych terminach, związanych z poprawną realizacją Projektu;
i) wzięcia udziału w procesie ewaluacyjnym oraz działaniach upowszechniających rezultaty Projektu.
5. W okresie odbywania zagranicznej praktyki zawodowej uczestnik zobowiązany jest do:
a) przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, przestrzegania wewnętrznych regulaminów zagranicznych podmiotów przyjmujących uczestnika na praktykę zawodową oraz stosowania się do poleceń opiekuna praktyki i przestrzegania regulaminu pobytu na stażu przygotowanego przez szkołę;
b) przestrzegania prawa i prawidłowego zachowywania podczas odbywania praktyki zawodowej oraz wszystkich aktywności realizowanych podczas trwania Projektu;
c) sumiennego realizowania programu praktyki oraz systematycznego prowadzenia dziennika praktyki zawodowej;
d) bieżącego informowania opiekuna grupy o wszelkich nieprawidłowościach mających wpływ na realizację programu praktyk zawodowych;
e) utrzymywania porządku i czystości w miejscu zakwaterowania;
f) dbania o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych uczestników;
g) posiadania w trakcie odbywania praktyki własnej odzieży roboczej, obuwia ochronnego oraz innych specyficznych dla kierunku kształcenia środków ochrony.
h) czynnego uczestnictwa w działaniach informujących o przebiegu praktyki zawodowej (sprawozdania z przebiegu praktyk wysyłane do koordynatora za pośrednictwem poczty e-mail)
6. W czasie podróży oraz pobytu za granicą uczestnikom zabrania się:
a) kupowania, posiadania i zażywania napojów alkoholowych, narkotyków, palenia papierosów, korzystania z jakichkolwiek substancji psychoaktywnych i innych używek;
b) przyjmowania leków bez wiedzy opiekuna;
c) samowolnego oddalania się od grupy bez poinformowania opiekuna.
7. W przypadku podjęcia próby stosowania środków odurzających (narkotyki, alkohol, itp.) przez uczestnika, opiekun wzywa odpowiednie służby, praktyka zostaje przerwana, a uczestnik ponosi wszystkie koszty związane z jej organizacją oraz powrotem do kraju. Wobec takiego Uczestnika zostaną wyciągnięte dalsze konsekwencje (podstawa prawna: Krajowy Program Zapobiegania Niedostosowaniu Społecznemu i Przestępczości wśród Dzieci i Młodzieży; Rada Ministrów z dnia 13.01.2004 - Procedury postępowania nauczycieli i metody współpracy z policją w sytuacjach zagrożenia dzieci oraz młodzieży przestępczością i demoralizacją).
8. Za ewentualne szkody w postaci zniszczenia mienia należącego do osób trzecich lub będącego własnością ośrodka noclegowego czy podmiotu przyjmującego uczestnika na praktykę zawodową, odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice/opiekunowie prawni uczestnika.
9. Rodzice/opiekunowie prawni uczestnika zobowiązani są do udostępnienia aktualnych numerów telefonów, które będą aktywne przez cały czas uczestniczenia ucznia w Projekcie.
10. Rodzice/opiekunowie prawni uczestnika oświadczają, że na dzień przystąpienia do Projektu nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne do wzięcia przez ucznia udziału w Projekcie.
§8. Zasady rezygnacji i skreślania z listy uczestników Projektu
1. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału w Projekcie w ciągu 3 dni od daty ogłoszenia wyników rekrutacji. Na powstałe w ten sposób wolne miejsce zostanie zakwalifikowana osoba
z listy rezerwowej.
2. Rezygnacja w trakcie trwania zajęć jest możliwa w przypadku ważnych zdarzeń losowych lub zdrowotnych.
3. W przypadku rezygnacji uczestnik zobowiązany jest do zwrotu otrzymanych materiałów dydaktycznych i szkoleniowych, najpóźniej w chwili złożenia rezygnacji.
4. Uczestnik Projektu może zostać skreślony z listy w następujących przypadkach:
a) naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu;
b) nieprzestrzegania obowiązków Uczestnika Projektu wymienionych w §7 niniejszego Regulaminu;
c) rażącego naruszenia porządku organizacyjnego podczas Projektu
d) opuszczenia bez usprawiedliwienia ponad 10% godzin obowiązkowych zajęć projektowych;
e) nie wyrażenia przez ucznia zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji Projektu oraz zgody na wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych Projektu;
f) skreślenia uczestnika z listy uczniów szkoły
5. Uczestnik może być usunięty z udziału w Projekcie w przypadku:
a) posiadania lub zażywania narkotyków i/lub alkoholu poza oraz na terenie zakwaterowania;
b) jakiegokolwiek rodzaju dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość, orientację seksualną, niepełnosprawność;
c) działań przestępczych i zachowań antyspołecznych (kradzież, pobicie, wandalizm itp.);
d) nieobecności na praktyce zawodowej bez podania wiarygodnej/ważnej przyczyny;
e) poważnego naruszenia dyscypliny w miejscu pracy ;
f) łamania obowiązujących regulaminów.
6. W przypadku rezygnacji bez uzasadnienia lub skreślenia z listy zakwalifikowanych, uczestnik zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów powstałych w związku z jego uczestnictwem do czasu rezygnacji lub skreślenia z listy, tj. kosztów szkoleń, transportu czy organizacji praktyki zawodowej.
7. Skreślenie uczestnika Projektu w trakcie trwania zagranicznej praktyki zawodowej wiąże się
z poinformowaniem rodziców / opiekunów prawnych, którzy zobowiązani są niezwłocznie, osobiście odebrać ucznia z miejsca jego pobytu za granicą na swój koszt.§9. Postanowienia końcowe
1. Szkoła zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu w sytuacji zmiany wytycznych lub warunków realizacji Projektu „Technika w działaniu – Innowacje elektryczne i cyfrowe” nr. projektu 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
2. Podczas realizacji projektu szkoła może stosować odstępstwa od powyższego regulaminu, jeżeli realizacja przedmiotowych postanowień staje się niemożliwa lub wymaga tego skuteczna realizacja Projektu.
3. Aktualna treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej szkoły, u kierownika kształcenia praktycznego oraz w sekretariacie szkoły.