- Zgniatarka do puszek
- Konkurs NOARSK
- Wizyta automatyków w firmie Inntec
- Konkurs badawczy POSTAW NA SŁOŃCE
- Budowa motocykla elektrycznego
- Artykuł w Tygodniku Płockim - Co budują uczniowie z płockiego z Elektryka?
- Grant 5000 zł na budowę motocykla elektrycznego
- Budowa trackera do modułu PV
- Praca konkursowa: Modernizacja fotowoltaicznej stacji ładowania
- Modyfikacja systemu zasilania e-buggy
- Uczestnictwo w Płockim Forum Gospodarczym 2022
- Zawody - Jazda e-buggy na czas, artykuł w Tygodniku Płockim
- Konkurs „Energia do nauki klucz” - budowa fotowoltaicznej stacji ładowania
- Dofinansowanie Projektu Ekologicznego w ramach konkursu Eko Projekty
- Budowa e-buggy
- Artykuł w Tygodniku Płockim - Wynalazcy z Elektryka
- Oświetlenie e-buggy
- Nasze pierwsze 100 km
- Naprawa mocowania koła w e-buggy
- Centrum Nauki Kopernik
- Konkurs: Motocykl elektryczny
- Konkurs EkoReakcje
- Dzień Otwarty - zdjęcia
- Budowa drona
- Innowacyjny program nauki zawodu „ W podróż z -e buggy”
- Innowacyjny program nauki zawodu „ Misja Dron”
- Konkurs Kierunek- innowacja dla nauczycieli
- Projekt fotowoltaicznej stacji ładowania szkolnego e-buggy
- Poradnik - Budowa e-buggy, cz.1 (Budowa ramy)
Uczniowie klasy 1TA: Hubert Majewski, Jakub Mich i Arkadiusz Orlikowski przygotowali do konkursu EkoProjekty projekt motocykla elektrycznego.
Planujemy zbudować motocykl z napędem elektrycznym. Ramę wykonamy z profili stalowych. Nowoczesny silnik BLDC będzie wbudowany w tylne koło, akumulator złożymy z ogniw litowo-jonowych, którego praca będzie kontrolowana za pomocą systemu BMS. Wbudujemy go w podłogę pojazdu, co pozwoli na obniżenie środka ciężkości motocykla. Sterowanie będzie realizowane za pomocą manetki z czujnikiem Halla. Pojazd wyposażymy w hamulce tarczowe, reflektor z przodu, lampę pozycyjną z tyłu wraz ze światłem stop, zamontujemy również kierunkowskazy i autoalarm. Nad reflektorem zamontujemy deskę rozdzielczą ze stacyjką, wskazaniem prędkości pojazdu, aktualnego napięcia zasilania, pobieranego prądu oraz mocy. Z przodu i z tyłu pojazdu zastosujemy amortyzatory. Bardzo ważnym rozwiązaniem konstrukcyjnym będzie regulowany kąt pochylenia główki ramy.
Eksploatacja motocykla będzie w pełni ekologiczna - akumulator będziemy ładować ze szkolnej fotowoltaicznej stacji ładowania.
Budowa motocykla pozwoli na poszerzenie wiedzy z zakresu mechaniki, obróbki metali i elektroniki. Pojazd będzie też służył jako pomoc dydaktyczna, jako stanowisko do testowania usterek elektrycznych i elektronicznych. Bardzo dużą zaletą będzie możliwość regulowania kąta pochylenia główki ramy oraz testowania właściwości jezdnych zależnie od tych zmian. Rozwiązania tego nie ma w seryjnych pojazdach, a da ono wiedzę na temat wpływu zmiany kąta na charakter i właściwości jezdne motocykla, co w konsekwencji przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Przewidywane rezultaty:
Będziemy mieli możliwość symulowania usterek w obwodach elektrycznych i poznawania metod diagnostyki i napraw. Będziemy mieli możliwość testowania zachowań jednośladu przy zmiennej geometrii ramy. Bardzo dużą zaletą będzie możliwość regulowania kąta pochylenia główki ramy. Rozwiązania tego nie ma w seryjnych pojazdach, a da ono wiedzę na temat wpływu zmiany kąta na charakter i właściwości jezdne motocykla, a więc bezpieczeństwo i komfort jazdy. Będziemy organizowali konkursy , które będą poprawiały bezpieczeństwo, sprawność i doskonaliły technikę jazdy uczniów.
Cel główny
1. Poszerzenie wiedzy z zakresu mechaniki, obróbki metali i elektroniki.
2. Zbudowanie pomocy dydaktycznej, jako stanowiska do testowania usterek elektrycznych i elektronicznych w obwodach oświetleniowych i alarmu.
3. Stworzenie możliwości testowania właściwości jezdnych motocykla przy zmiennym kącie pochylenia główki ramy.