01 września 2022 r. godz. 9:00
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Zebranie Rady Pedagogicznej
31 sierpnia 2022 r. godz. 9:00
Szkolny zestaw podręczników
Godziny pracy Sekretariatu
Od 1 lipca do 12 sierpnia Sekretariat Szkoły czynny w godzinach 8:00–15:00.
Pracownie językowe w płockich szkołach
Program „Pracownie językowe w płockich szkołach” to przedsięwzięcie współfinansowane przez miasto Płock i Fundację ORLEN. W ramach projektu 20 szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało doposażone nowoczesnym sprzętem, który znacząco ułatwia naukę języków obcych. Koszt programu to 490 tysięcy złotych, z czego 400 tys. zostało dofinansowane ze środków Fundacji ORLEN, a 90 tys. pochodziło z budżetu miasta Płocka.
Tym razem, po pracowniach fizycznych, chemicznych, biologicznych oraz zawodowych, 20 płockich szkół wzbogaciło się o nowoczesne, multimedialne pracownie językowe.
Dotychczasowe pomoce dydaktyczne radiomagnetofony, komputery czy projektory zastąpiły nowoczesne monitory interaktywne LED 65″, komputery PIA wyposażone w programy do zarządzania klasopracownią, tablety, profesjonalne słuchawki, estetyczne stanowiska pracy uczniowskiej spięte systemowo z klasopracownią. Realizacja projektu „Pracownie językowe w płockich szkołach” przyczyniła się do powstania profesjonalnych, nowoczesnych multimedialnych pracowni językowych spełniających najwyższe standardy. Ich funkcjonalność zapewni młodzieży wyższy standard słuchanego tekstu, stworzy lepsze warunki do indywidualnego, niczym nie skrępowanego rozwoju każdego ucznia w obszarze konstruowania wypowiedzi oraz komunikowania z innymi uczniami w grupie.
Wykorzystanie multimedialnej pracowni językowej nie ograniczy się li tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Będzie ona swoistym „oknem na świat” dla młodzieży, dzięki możliwości korzystania z edukacyjnych zasobów internetowych, chociażby wirtualnych spacerów po muzeach, galeriach i miejscach związanych z historią oraz popkulturą innych krajów.
Wykorzystanie zasobów multimedialnych i narzędzi informatycznych w nauce języka obcego, nie tylko uatrakcyjni proces edukacyjny, ale również wpłynie na większe zaangażowanie ze strony uczniów w proces dydaktyczny oraz pozwoli na koncentrację młodzieży ukierunkowaną na wykonywane ćwiczenia. Możliwy będzie swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. W naturalny sposób wpłynie to na tempo oraz, co najważniejsze, efekty pracy. Z wielu dostępnych badań wynika, że korzystanie z multimedialnych narzędzi do nauki języka zwiększa skuteczność przyswajania nowej wiedzy nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania. Jest to kluczowe, szczególnie w nauczaniu i uczeniu się języków obcych.
Dzięki realizacji programu płockie szkoły mogą zapewnić uczniom naukę języków obcych na miarę XXI wieku.
Nasi uczniowie zakończyli praktyki w spółce Orlen Serwis
W maju grupa uczniów z naszej szkoły zakończyła miesięczne praktyki zawodowe w ORLEN Serwis.
Praktykanci mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku, zdobyć praktyczne doświadczenie i poznać tajniki zawodów z branży elektrycznej, mechaniki statycznej i maszyn wirujących.
„Na praktykach w ORLEN Serwis poznaliśmy mega przydatne, praktyczne umiejętności na stanowisku elektryka. Na pewno są to bardziej zaawansowane rzeczy, niż te których nauczyliśmy się w szkole. Jednocześnie wszystkie zadania są ciekawe — myślę, że wiedza z praktyk przyda nam się również na egzaminach w szkole.” ― Szymon kl. III TAG
„Doświadczeni Pracownicy Spółki przekazują nam dużo praktycznej wiedzy. Fajnie, że mamy możliwość zobaczyć »od środka« jak wygląda praca mechaników w branży maszyn wirujących. ORLEN Serwis był pierwszą firmą, o której pomyśleliśmy jako miejscu do odbycia praktyk.” ― Michał L. i Michał Ch. kl. III TBFP
„Praktyki w ORLEN Serwis bardzo mi się podobają. Otrzymujemy dużo przydatnych informacji i praktycznych umiejętności. Miałem tutaj możliwość przekonać się, na czym polega praca mechanika. Po zakończeniu szkoły, na pewno będę miał w głowie ORLEN Serwis jako miejsce, do którego chciałbym przyjść do pracy.” ― Maciek Marciniak kl. III TBFG
Chcesz odbyć swoje praktyki w ORLEN Serwis? Jeśli jesteś pełnoletnim uczniem klasy o specjalizacji: mechanicznej, elektrycznej lub automatycznej:
- zgłoś swoją kandydaturę do Opiekuna praktyk w Szkole,
- możesz zrealizować je całym rokiem, łącząc zajęcia szkolne z praktyką,
- praktyki trwają 4 tygodnie,
- wejdź na stronę www.orlenserwis.pl w zakładkę Kariera i aplikuj!
ORLEN Serwis jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej ORLEN. Podstawową działalność koncentruje na utrzymaniu ruchu instalacji przemysłowych, obsłudze urządzeń i instalacji, realizacji remontów oraz usług na rzecz PKN ORLEN oraz ANWIL, a także podmiotów zewnętrznych.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się 24 czerwca o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły.
Zawody pływackie w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej
W dniu 07.06.22 r. na terenie pływalni miejskiej „Jagielonka” obyły się zawody pływackie Szkół Średnich w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy wzięli udział w konkurencjach indywidualnych.
W konkurencji 50 m stylem grzbietowym Adam Korpuliński z czasem 36,47 s. zajął 3 miejsce.
W konkurencji 50 m stylem dowolnym Karol Kukliński z czasem 32,15 s. zajął 4 miejsce, minimalnie przegrywając walkę o podium.
Gratuluję podjęcia sportowej rywalizacji oraz udanego występu.
Opiekun grupy: Artur Kapela
Wyjazd do Hiszpanii na praktyki dla techników mechaników, mechaników i techników pojazdów samochodowych (16.04.2022 r.–30.04.2022 r.) — relacja ze zwiedzania Sewilli i Kadyksu
PŁOCKA SZANSA EDUKACYJNA
PŁOCKA SZANSA EDUKACYJNA
PROGRAM SKIEROWANY DO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ PONADPODSTAWOWYCH
O STYPENDIUM MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ UCZNIOWIE:
- uczęszczający do szkół dla młodzieży prowadzonych lub dotowanych przez Miasto Płock;
- posiadający dochód na osobę w rodzinie poniżej 3.100 zł brutto;
- osiągający dobre i bardzo dobre wyniki nauczania, tzn. średnia ocen co najmniej:
5,20 — w szkole podstawowej klasy IV–VI,
5,00 — w szkole podstawowej klasy VII–VIII,
4,50 — w szkołach ponadpodstawowych; - posiadający rachunek bankowy — rachunek bankowy ucznia lub osoby pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym.
WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM PŁOCKA SZANSA EDUKACYJNA
MOŻNA POBIERAĆ ORAZ SKŁADAĆ W SZKOŁACH
DO DNIA 5 LUTEGO KAŻDEGO ROKU
LUB W CZERWCU DO OSTATNIEGO DNIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCHDruki oraz szczegółowe informacje dotyczące stypendiów można uzyskać w szkołach, na stronie internetowej www.ppo.zjoplock.pl lub w Zarządzie Jednostek Oświatowych ul. 3 Maja 16, 09-402 Płock, tel. 24 364-59-50 lub 24 364-59-51.
Stypendia finansowane z budżetu Miasta Płocka
Czwarte miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXIV na etapie wojewódzkim
Uczniowie z klasy trzeciej Technik Mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Damian Klonowski, Michał Lisowski, Adam Orłowski zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn w województwie mazowieckim. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim.
Reprezentanci naszej szkoły w klasyfikacji grupowej zajęli czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Adam Orłowski.
W trakcie turnieju oceniana była widza: z przepisów ruchu drogowego, z historii polskiej motoryzacji i pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.
Wyniki rekrutacji na praktyki do Hiszpanii dla elektryków z projektu „Szkoła Nowoczesnych Technologii” — 19 czerwca 2022–3 lipca 2022 Sewilla
Gratulujemy Adamowi
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
12 maja 2022 roku uczniowie klas 1TA, 1TC, 1TD, 1TE, 1TF, 2TA, 2TE, 2abc, 2TBCF i 3abcP wyjechali do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik w poszukiwaniu nowych inspiracji do tworzenia kolejnych wynalazków.
Większą ilość zdjęć znajdziecie na podstronie koła Innowacji Technologicznych.
Wycieczka do Warszawy.
W dniu 11.05.2022 r. uczniowie klas I TD, II TD i II TE pojechali na wycieczkę do Warszawy. Poznawali historię Warszawy na przykładzie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia. Spacer z przewodnikiem pozwolił przybliżyć uczniom dziedzictwo kultury i pamiątek od średniowiecza aż do współczesności. Na koniec spaceru po Warszawie nauczyciel naszej szkoły, Pani Ewa Wiśniewska opowiedziała o historii powstawania i funkcjonowaniu Giełdy Papierów Wartościowych.
4
Relacja ze stażu zagranicznego dla informatyków i teleinformatyków
Staż zagraniczny dla informatyków i teleinformatyków z programu „Szkoła Nowoczesnych Technologii” — Malaga/Hiszpania — marzec 2022 — film z praktyk
Staż zagraniczny dla informatyków i teleinformatyków z programu „Szkoła Nowoczesnych Technologii” — Malaga/Hiszpania — marzec 2022 — film z wycieczek
Gratulujemy naszym uczniom
W marcu i kwietniu 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem
„PRZYRODA — TWÓJ PRZYJACIEL” z tematem wiodącym XLIV Edycji „PRZYRODA W CZTERECH PORACH ROKU”
oraz ogólnopolski konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS” XXXV edycji 2021/2022 organizowany przez: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody.
Głównym celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz potrzebę jej ochrony.
W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce etapu regionalnego zajął Joachim Karaczewski — temat pracy „Znaczenie różnorodności biologicznej w lasach — mój wpływ na jej zachowanie”. W konkursie „Przyroda w czterech porach roku” I miejsce zajął Dominik Aniszewski, III miejsce Jakub Cierpikowski, a wyróżnienie Michał Łaciak. Gratulujemy.
Dzień otwartych drzwi: konkurs — prowadzenie szkolnego pojazdu e-buggy
Podczas Dnia Otwartego, który odbył się 29 kwietnia 2022 roku przeprowadzono konkurs sprawnościowy. Polegał on na przejeździe czasowym odcinka specjalnego naszym szkolnym e-buggy, po torze wytyczonym pachołkami na boisku szkolnym. Udział w nim brali zarówno nasi uczniowie, jak i osoby chętne odwiedzające naszą szkołę. Zwycięzcą został Jakub B. pokonując trasę w czasie 23 sekundy. Gratulujemy!
Dzień otwartych drzwi
Serdecznie zapraszamy na „Dzień otwartych drzwi” w naszej szkole, który rozpocznie się 29 kwietnia 2022 r. o godzinie 12:00.
Uwaga konkurs!
W dniu otwartych drzwi serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie motoryzacyjnym. Będzie on polegał na przejeździe czasowym odcinka specjalnego naszym szkolnym e-buggy.
Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności rajdowych na boisku szkolnym „Elektryka”!
Warsztaty w zakresie budżetu studenta
Na mocy podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku a Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku w dniu 6 kwietnia 2022 roku odbyły się warsztaty w zakresie budżetu studenta, które poprowadziła dr Anna Nowacka. Obejrzyj galerię „Warsztaty w zakresie budżetu studenta”.
4
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie