08 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych z okazji Święta Niepodległości zorganizowanych w Podgórzu. Szkołę reprezentowali uczniowie: Kacper Śmigrodzki z kl. 2 TAC, Krystian Urbański z kl. 2 TAC, Julian Kaźmirski i Wiktor Nawrot z kl. 3 abc oraz Wiktor Gapiński z kl. 3 TF. Najwyższe miejsce indywidualnie zajął Julian Kaźmirski, który był trzeci. W klasyfikacji drużynowej również zajęliśmy trzecie miejsce.
Pan Dyrektor zorganizował dla uczniów środek transportu na zawody, a opiekunem drużyny był Pan Sławomir Kąpinski.
„Elektryk” na podium biegów przełajowych
Narodowe Święto Niepodległości w „Elektryku”
7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Apel przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.Program artystyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.
Akademię przygotowali Natalia Gorgolewska, Michał Borzuchowski, Piotr Lesiuk, Kornel Łopiński, Igor Żmijewski, Julian Będzikowski, Szymon Augustyniak, Micha Gąsiorowaki, Marcel Kędzierski, Jakub Linowski pod opieką pani Oliwii Wojciechowskiej.
Aby ukoronować naszą niepodległość uczniowie wzięli udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”, 8 listopada o godzinie 11:11 społeczność „Elektryka” wspólnie odśpiewała HYMN RZECZYPOSPOLITEJ.
HALLOWEEN W ELEKTRYKU
31 października nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe halloweenowe miejsce. Uczniowie w kreatywnych przebraniach korzystali z fotobudki i świetnie się bawili. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i wyjątkowych kostiumów.
1
Wyjście na cmentarz
30 października, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczcić pamięć bohaterów narodowych, którzy polegli w obronie ojczyzny. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wydarzenie to miało na celu nie tylko uczczenie pamięci poległych, ale także kształtowanie w młodzieży postawy szacunku do historii, tradycji oraz wartości patriotycznych.
Spotkanie klas 4 TA oraz 4 TE z kierownikiem Zakładu Medycyny Szkolnej
W dniu 30 października odbyło się pierwsze z cyklu sześciu spotkań z kierownikiem Zakładu Medycyny Szkolnej – panią Anną Hejną-Goślicką. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z opieką medyczną w szkole jak i poza nią. Podczas spotkania, które miało charakter interaktywny, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących m.in. profilaktyki zdrowotnej, pierwszej pomocy, a także procedur w przypadku urazów w szkole. Kierownik Zakładu Medycyny Szkolnej opowiedziała również o ważności monitorowania stanu zdrowia, szczególnie w kontekście wczesnego wykrywania problemów zdrowotnych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczniowie docenili możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertką, która rozwiała wiele wątpliwości dotyczących dbania o zdrowie.
Za spotkanie były odpowiedzialne Panie Ida Petera oraz Anna Żebrowska.
Spotkanie z przedstawicielami firmy Corleonis
Dnia 29 listopada uczniowie klas 4 i 5 technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz technik elektryk uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Corleonis. Podczas spotkania zapoznali się z pracą operatora żurawi wieżowych oraz uzyskali informacje na temat zdobycia specjalistycznych uprawnień.
Wycieczka do Warszawy
24 października uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Joanny Olenderek, pani Anny Lewandowskiej, pana Krzysztofa Baryły i pana Adama Dąbrowskiego, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była lekcja historii w Muzeum Wojska Polskiego, poświęcona tematom „Wojskowość polska X–XVIII wiek” oraz „Polacy na frontach II wojny światowej”. W ramach zajęć uczniowie poznali ewolucję polskiej sztuki wojennej na przestrzeni wieków, dowiadując się o najważniejszych taktykach, wyposażeniu oraz historii bohaterskich polskich żołnierzy. Przedstawiono udział Polaków w walkach na frontach II wojny światowej, co ukazało uczniom ich poświęcenie i rolę w walce o wolność kraju.4Następnie grupa udała się do Muzeum Iluzji, gdzie czekały na nią ciekawe wystawy pełne wizualnych złudzeń i interaktywnych instalacji. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazach, które wzbudziły wiele emocji i pozwoliły im na własnej skórze doświadczyć niecodziennych efektów optycznych, sprawiających, że trudno było odróżnić rzeczywistość od iluzji!
Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie, był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów poległych podczas II wojny światowej. Wizyta ta była pełna refleksji, pozwalając uczniom oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.
Ostatnim punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Muzycznym Roma, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć musical „We Will Rock You”. Przedstawienie, oparte na twórczości zespołu Queen, dostarczyło wszystkim wielu wrażeń dzięki świetnej muzyce, energii aktorów i wspaniałej scenografii.
Wycieczka była pełna różnorodnych atrakcji i edukacyjnych przeżyć, które uczestnicy zapamiętają na długo.
Wycieczka do Oławy
Grupa 39 uczniów z klas o profilu motoryzacyjnym, pod opieką nauczycieli: pani Ireny Zielińskiej, pana Stefana Szymborskiego, pana Ryszarda Dzierżawskiego i pana Rafała Lewandowskiego, miała okazję odwiedzić Muzeum Motoryzacji i PRL-u w Oławie. To była niesamowita podróż w czasie — uczniowie mogli podziwiać ponad 200 zabytkowych pojazdów, od pierwszych samochodów z końca XIX wieku aż po współczesne modele. Wśród eksponatów znalazły się nie tylko auta osobowe i rajdowe, ale również ciężarówki, autobusy oraz motocykle cywilne, wojskowe i policyjne. Dla pasjonatów dwóch kółek była nawet kolekcja rowerów!
Jednak to nie koniec atrakcji — muzeum oferuje również część poświęconą życiu codziennemu w czasach PRL-u. Uczniowie mogli zobaczyć wiele przedmiotów i produktów, które na co dzień towarzyszyły ludziom w tamtej epoce. Było to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć realia minionych lat.
Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i stała się świetną lekcją historii, nie tylko motoryzacji, ale i codziennego życia sprzed kilku dekad. Po dniu pełnym nowych odkryć wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, bogatsi o wyjątkowe wspomnienia.
Wycieczka do Katowic – Energylandii – Krakowa
W dniach 9 – 11 października 2024 roku odbyła się wycieczka do Katowic – Energylandii – Krakowa. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: VTD, IVTA, IVTD, IVTF i IIITF.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię GUIDO, w której znajduje się najgłębiej położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym w Polsce i najgłębiej położony Pub pod ziemią. Zjechaliśmy pod ziemię 320 m autentyczną szolą górniczą taką samą jaką używają górnicy na czynnych kopalniach.24Przewodnikami po kopalni byli nie pracujący już górnicy, którzy przenieśli grupę na chwilę do początku XX wieku. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach jakie czyhają na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom poczuli je na własnej skórze. Odkrywanie poziomu 320 m. pod ziemią wiąże się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Choć Kopalnia Guido od lat nie wydobywa węgla, to na trasie turystycznej go nie brakuje. Podczas zwiedzania grupa zobaczyła go co najmniej cztery razy, i to w zupełnie surowej formie pokładu o grubości nawet do dwóch metrów.
Część trasy na poziomie 320 m uczniowie przebyli elektryczną kolejką podwieszaną, która zawiozła grupę zwiedzających w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Młodzież miała okazję z bliska zobaczyć jak pracują potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów. Zwiedzanie Kopalni Guido zakończyło się w budynku nadszybia, gdzie w sklepiku młodzież zakupiła ciekawe górnicze i śląskie pamiątki.
Drugiego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia w miejscowości Zator, niedaleko Krakowa. Park oferuje szeroki wybór atrakcji dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Na 43 hektarach powierzchni znajduje się sześć stref, w których każdy uczestnik wycieczki znalazł coś dla siebie. W Energylandii młodzież miała możliwość spróbować jazdy na wielu emocjonujących rollercoasterach, takich jak "Hyperion", "Zadra" i "Abyssus", które zapewniły mocne wrażenia miłośnikom szybkiej jazdy. Park posiada również liczne atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie, baseny i fontanny, a także wiele innych ogromnych urządzeń, mnóstwo gier oraz zabaw interaktywnych. Ponadto w Energylandii można było zobaczyć spektakularne pokazy artystyczne, pirotechniczne, audiowizualne (mapping 3D w Planetarium) i taneczne specjalistów w swojej dziedzinie na 4 scenach widowiskowych podzielonych na dwa teatry i amfiteatry w wyjątkowych stylizacjach. Na terenie Parku można także było znaleźć niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.
W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Kraków – historyczne miasto Polski, pełne legend i zabytków. Młodzież chętnie wysłuchała ciekawych informacji dotyczących Krakowa od przewodnika, który oprowadził nas po dzielnicy Kazimierz, gdzie zamieszkiwała ludność pochodzenia żydowskiego. Dziś zachowało się po niej wiele zabytków, szczególnie sakralnych. Centrum żydowskiego miasta stanowiła dzisiejsza ul. Szeroka, wokół której i przy sąsiednich ulicach Żydzi budowali bożnice, założyli cmentarz (kirkut), łaźnię kahalną i rytualną mykwę. Podczas II wojny światowej Niemcy wymordowali ludność pochodzenia żydowskiego i zniszczyli wiele zabytków.
Zobaczyliśmy Starą Synagogę, najstarszą zachowaną bożnicę w Polsce, w której obecnie mieści się oddział Muzeum Historycznego m. Krakowa Dzieje i kultura Żydów. Wewnątrz bożnicy zapoznaliśmy się z typowym wyposażeniem żydowskich synagog, jak Bima, Aron Hakodesz, Ner Tamid, Tora, jak również z tradycyjnymi świętami: Szabat, Sukot, Jom Kipur, Chanuka, Purim, Pesach, czy zabytkami rzemiosła artystycznego, oraz przedmiotami związanymi z kultem i obyczajowością żydowską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Synagogę Na Górce oraz Wolfa Poppera. Zwiedzono bożnicę Remuh oraz jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Polsce i w Europie, który znajduje się przy tejże bożnicy. Ponadto uczniowie zobaczyli dawną łaźnię rytualną dla mężczyzn i kobiet, tzw. mykwa, Plac Nowy, ul. Beera Meiselsa - zaułek z "Listy Schindlera". Następnym celem wycieczki był Rynek Główny, słynne Sukiennice, Kościół Mariacki i Pomnik Adama Mickiewicza.
Podczas trzydniowej wycieczki młodzież wraz z opiekunami przebywała w hotelu Western Camp Resort w miejscowości Zator. Uczniowie mieszkali w domkach 2-6 osobowych. W czasie pobytu uczestnicy wycieczki mieli możliwość skorzystania z basenu, boisk do gry w siatkówkę i koszykówkę, obejrzenia filmu w kinie letnim. Wieczorem drugiego dnia odbyło się ognisko, podczas którego uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas.
Opiekunami podczas wycieczki byli Katarzyna Siemieniako, Anna Mielczarek – Gomoła i Krzysztof Wiśniewski.
Rekrutacja do Projektu „ERASMUS+ TECHNIKA W DZIAŁANIU — INNOWACJE ELEKTRYCZNE I CYFROWE”
Zapraszamy uczniów klas III TA, IV TA, IV TC, III TF i IV TF chętnych na odbycie praktyk zagranicznych w Hiszpanii lub Niemczech w roku szkolnym 2024/2025 do składania formularzy zgłoszeniowych wraz z potrzebnymi oświadczeniami.
Więcej informacji dostępnych w zakładce: Projekty unijne/Erasmus+/Rekrutacja do projektu - jak aplikować.
„Technika w działaniu — Innowacje elektryczne i cyfrowe”
Nasza szkoła otrzymała 65 180 euro na realizację zagranicznych praktyk zawodowych na rok szkolny 2024/2025 w ramach posiadanej Akredytacji Erasmus Plus sektor Kształcenia i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna.
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-VET-000222496
Numer akredytacji: 2023-1-PL01-KA120-VET-000188114
Data rozpoczęcia: 2024-06-01
Data zakończenia projektu: 2025-08-31Opis organizacji partnerskich
Euromind jest międzynarodową firmą doradczą i szkoleniową z siedzibami w Andaluzji w Sewilli, Ubedzie i Maladze w Hiszpanii. Euromind jako organizator szkoleń realizuje projekty w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół zawodowych, wizyty obserwacyjno-studyjne, seminaria, warsztaty poświęcone różnym stylom życia i zwyczajom panującym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jak również zajęcia dedykowane metodom efektywnego i praktycznego poszukiwania pracy na terenie UE.
Berlink jako partner szkół z całej Europy stała się najlepszą i odnoszącą największe sukcesy niemiecką agencją w Berlinie oferującą praktyki zawodowe w projektach mobilności Erasmus+. Berlink jest zaangażowany w organizowanie szkoleń i mobilności edukacyjnych. Agencja oferuje najlepsze praktyki zawodowe szkolenia, warsztaty i seminaria dla uczniów, studentów i dorosłych w Berlinie w Niemczech. Dzięki profesjonalnemu i zaangażowanemu zespołowi, Berlink zapewnia spójność i jakość, dostarczając usługi na światowym poziomie w profesjonalnym, wyjątkowym standardzie. Jako część ETN International, Berlink przyczynia się do realizacji wizji nauki i szkolenia w międzynarodowym środowisku.
Wyjazd 1
15 uczniów w zawodzie technik elektryk z klas trzecich i czwartych wyjedzie na praktyki do Hiszpanii do Sewilli w terminie 29-03-2025 r. – 12-04-2025 r. Odbędą tam staż zagraniczny (10 dni po 6 godzin każdego dnia szkolenia) na temat „INTELIGENTNY DOM SOLARNY/FOTOWOLTAIKA”.
Uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii. Będą zgłębiać tajniki budowy systemów fotowoltaicznych, poznając nie tylko składniki systemu OFF GRID, ale także zasady doboru komponentów oraz kluczowe parametry techniczne, które należy uwzględnić przy budowie instalacji.
W ramach praktycznych zajęć zbudują instalację domową, która znajdzie się w domku solarnym. Energia pozyskana z promieni słonecznych zasili wszystkie urządzenia w domku, takie jak domofon, oświetlenie (w podziale na poszczególne pokoje), podgrzewanie wody użytkowej oraz pompę do mycia i podlewania. To wyjątkowa okazja, by w praktyce wykorzystać wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju.
Z uczniami wyjedzie jeden nauczyciel opiekun oraz jeden nauczyciel zawodu przedmiotów elektrycznych, który odbędzie szkolenie typu Job Shadowing (obserwacja pracy i metod nauczania w Hiszpanii).
Wyjazd 2
10 uczniów w zawodzie technik programista z klas trzecich i czwartych wyjedzie na praktyki do Niemiec, do Berlina w terminie od 04-05-2025 r. do 24-05-2025 r. Odbędą tam staż zagraniczny (15 dni po 6 godzin każdego dnia szkolenia) na temat: „NO CODE REVOLUTIN- ROZWÓJ APLIKACJI INTERNETOWYCH Z SOFTR i AIRTABLE”.
Program edukacyjny „No Code Revolution Rozwój Aplikacji Internetowych z Softr i Airtable” łączy naukę programowania bez kodu na platformie Airtable ze wzbogacaniem językowym. Głównym celem jest wykorzystanie platform bez kodu, które umożliwiają rozwój skomplikowanych aplikacji internetowych. Uczniowie nauczą się tworzyć dostosowane aplikacje, zarządzać danymi, tworzyć przepływy pracy i automatyzować procesy. Tematy będą obejmować zrozumienie podstaw Airtable, konstruowanie i dostosowywanie aplikacji, integrację z innymi narzędziami i usługami, oraz opracowywanie strategii optymalizacji i skalowania aplikacji.
Z uczniami wyjedzie jeden nauczyciel opiekun oraz nauczyciel zawodu w dziedzinie IT i programowania, który odbędzie szkolenie typu Job Shadowing ( obserwacja pracy i metod nauczania w Niemczech).
Certyfikaty
Wszyscy z uczestników projektu, którzy nabędą w czasie trwania stażu umiejętności założone w programie praktyk otrzymają dokumenty:
- Dokument Europass Mobilność w języku polskim i angielskim, który jest dokumentem opisującym kwalifikacje i umiejętności nabyte podczas zorganizowanego pobytu w innym kraju europejskim w celach edukacyjnych lub szkoleniowych.
- Certyfikaty uczestnictwa w stażu podpisane przez reprezentanta organizacji przyjmującej podpisane przez mentora/ opiekuna stażu z indywidualną opinią o praktykancie w języku polskim i angielskim.
Świadczenia, które pokrywa szkoła
- Podróż w obie strony do Hiszpanii odbędzie się samolotem.
- Podróż w obie strony do Niemiec odbędzie się pociągiem.
- Noclegi i wyżywienie na miejscu.
- Kurs języka angielskiego i angielskiego zawodowego, w wymiarze 15 godzin na terenie naszej szkoły, kurs języka hiszpańskiego lub niemieckiego i przygotowanie kulturowe w wymiarze 15 godzin lekcyjnych oraz zajęcia z pedagogiem i zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.
- Bilety na przejazdy komunikacją miejską.
- Wycieczki jednodniowe do ciekawych miejsc w Hiszpanii i Niemczech.
- Zwiedzanie Sewilli i Berlina.
- Dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia.
Zasady rekrutacji
Punkty rekrutacyjne zostaną przyznane na podstawie wymienionych poniżej ocen rocznych uzyskanych przez ucznia w roku szkolnym 2023/2024:
- średnia ocen z języków obcych: język angielski, język niemiecki i angielski zawodowy — max. 6 pkt.
- średnia ocen z przedmiotów zawodowych liczona podwójnie — max. 12 pkt.
- średnia ocen z przedmiotów ogólnokształcących — max. 6 pkt.
- ocena z zachowania — max. 6 pkt. (poprawne — 3 pkt., dobre — 4 pkt., bardzo dobre — 5 pkt., wzorowe — 6 pkt.)
System oceniania w szkole to oceny 1–6. Uczeń uzyska tyle punktów, ile wynosi jego ocena z przedmiotu, a więc: ocena celująca — 6 pkt., bardzo dobra — 5 pkt., dobra — 4 pkt., dostateczna — 3 pkt., dopuszczająca — 2 pkt., niedostateczna — 1pkt. Ocena naganna lub nieodpowiednia z zachowania uniemożliwia wzięcie udziału w projekcie.
Zachowana zostanie zasada równości szans i niedyskryminacji. Kobiety, mężczyźni, uczniowie z niepełnosprawnością będą mieli równe prawa, obowiązki i dostęp do projektu. Dodatkowo, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami lub z grup ryzyka zagrożonych wykluczeniem przyznany zostanie dodatkowo 2 punkty.
- Wychowawcy klas przygotują informację o uczniach ze specjalnymi potrzebami.
- Uczniowie z zespołem Asperger — informacja od psychologa — orzeczenie lekarskie.
- Uczniowie z rodzin niezamożnych i terenów wiejskich — informacja od psychologa i wychowawcy np. na podstawie dokumentów o stypendium socjalnym pobieranym ze szkoły lub gminy.
- Uczniowie płci żeńskiej — informacja od wychowawcy.
Dodatkowe 3 punkty otrzymają uczniowie uzdolnieni technicznie w dziedzinie jakiej dotyczy projekt (udział w kołach zainteresowań, konkursach, dodatkowe udokumentowane przez ucznia działania lub wytwory jego pracy np. skonstruowane urządzenia, dodatkowa praca w branży, stworzone programy, udział w kursach itp.). Informacje te będą weryfikowane przez kierownika szkolenia praktycznego oraz nauczycieli zawodu.
Cele Projektu
- Uzyskanie przez 10 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku nowych kwalifikacji zawodowych związanych z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie IT i programowania.
- Uzyskanie przez 15 uczniów z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku kwalifikacji zawodowych związanych z technologiami na rzecz środowiska — pozyskiwanie energii ze słońca.
- Poszerzenie relacji społecznych i międzykulturowych oraz kompetencji personalnych i organizacyjnych wśród 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
- Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, mobilności i pobudzenie potrzeby kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie wśród uczniów naszej placówki.
- Podniesienie jakości procesu kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku i promocja szkoły w lokalnym środowisku.
- Podniesienie kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym zawodowym/branżowym oraz w życiu codziennym przez 25 uczniów klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku.
Już wkrótce Regulamin Rekrutacji oraz Formularz Zgłoszeniowy na stronie szkoły w zakładce: Projekty unijne/Erasmus+
Gra miejska „Franciszka i Stefan na wagarach”
Świetna zabawa i świetna współpraca naszych uczniów z klas 3 TA i z 3 TF oraz wspaniale spędzony czas jako uczestnicy gry miejskiej „Franciszka i Stefan na wagarach” podczas Festiwalu Themersonów dały odpowiednio trzecie i drugie miejsce. To była niezapomniana przygoda, która pokazała, jak ważna jest wzorowa współpraca i wspólne dążenie do celu. Gratulacje dla naszych uczniów!
4
Dzień Krawata
18 października Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Krawata. Była to okazja, aby wprowadzić do szkolnego życia trochę elegancji i kreatywności. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie pomysłowych krawatów i miłej atmosfery.
Spotkanie z Robertem Karasiewiczem
Wczoraj w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 TE z panem Robertem Karasiewiczem, który specjalizuje się w inspirowaniu, motywowaniu i zachęcaniu do działania. Spotkanie z mówcą motywacyjnym to szansa na wsparcie uczniów w ich rozwoju osobistym jak i zawodowym.
Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Chłopaka
Tyle się dzieje w naszej szkole, że klasa 3TA dopiero 16 października wyszła na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę sprawowały Panie Hanna Krzewińska i Ewa Twarda-Wojda. Uczniowie spędzili wspaniały czas, szlifując swoje umiejętności gry w bilard i kręgle. Może wyrosną z nich mistrzowie, kto wie.
1
VII Edycja City Coders Hackathon Płock
W dniach 12-13 października 2024 r. odbyła się już kolejna, siódma edycja maratonu programistycznego Hackaton Płock pod hasłem „Zaprogramuj Płock z AI”.
Nasza szkoła miała swoją silną reprezentację, w maratonie udział wzięło 5 zespołów:
TRINF:
Konrad Zatorski – 5TD
Hubert Bazanowicz – 5TD
Bartosz Zakrzewski – 5TD
MIMKI:
Kuświk Błażej – 3TF
Ciężkowski Igor – 3TF
Łączny Wiktor – 3TF
101
Lutowski Wiktor – 3TF
Krzeszewski Paweł – 3TF
Rumiński Mateusz – 3TF
JOPY
Olejniczak Wiktor – 3TF
Zimny Kacper – 3TF
Kober Bartosz – 3TF
MATEO INDUSTRIES
Rosmanowski Adam – 4TF
Zając Mateusz – 4TF
Twardowski Wiktor – 4TF7Oprócz tego w Hackatonie wzięli udział nasi absolwenci z dawnej klasy 5 TDP – TDP.DEV (Mateusz Borucki, Roland Sobczak, Maciej Żuk) którzy kontynuując tradycję, zajęli drugie miejsce za projekt platformy edukacyjnej dla płockiej oświaty.
Uczestnicy tworzyli rozwiązania programistyczne w trzech obszarach tematycznych:
- Mądre Miasto – Smart City: Nowoczesna edukacja – obszar dotyczył dostosowania metod nauczania i uczenia się do nowego rodzaju uczniów i nowego świata edukacji, w którym trzeba posługiwać się zupełnie innym zestawem narzędzi niż dotychczas;
- Zdrowe Miasto i Healthy City: Ochrona środowiska, ochrona zdrowia – obszar dotyczył skutecznego monitorowania stanu środowiska naturalnego oraz ułatwienia prowadzenia zdrowego stylu życia przez mieszkańców miasta;
- Szczęśliwe Miasto – Happy City: Harmonijna przestrzeń życia – obszar dotyczył zaangażowania mieszkańców miasta do ciągłego podnoszenia jakości życia – we wszystkich aspektach funkcjonowania miasta.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom ukończenia maratonu.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich trud, pasję i zaangażowanie w kształtowanie przyszłych pokoleń. W tym roku w naszej szkole przygotowaliśmy z tej okazji szereg wydarzeń, które podkreślają znaczenie pracy pedagogów. Odbył się uroczysty apel oraz występy artystyczne.
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrodzono również pracowników administracji i obsługi. Nagrody wręczył Pan Dyrektor – Krzysztof Podraska.20
Życzenia Dyrektora szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo,
w dniu kolejnej rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim pracownikom szkoły, zarówno nauczycielom jak i pracownikom administracji i obsługi. Stanowicie państwo zgrany zespół, który jest odpowiedzialny, za realizację trudnego jak i ważnego zadania jakim jest kształcenie dzieci oraz młodzieży. Szczególnie dziękuję za wyrozumiałość jak i cierpliwość w tym specyficznym i wyjątkowo wymagającym czasie, jakim jest rok szkolny.Życzę Państwu pomyślności zarówno w pracy jak i w życiu osobistym.
Dyrektor ZSZMSC w Płocku
Krzysztof Podraska
Życzenia Prezydenta Miasta Płocka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy, Pracownicy Administracji i Obsługi,
z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najlepsze życzenia radości i satysfakcji płynącej z wykonywanych ważnych społecznie ról. Jestem pełen uznania dla Waszej codziennej pracy polegającej na dostarczaniu wiedzy, kształtowaniu postaw, rozbudzaniu pasji oraz wspieraniu talentów dzieci i młodzieży.Swoim podopiecznym przekazujecie uniwersalne wartości i pomagacie zdobywać kolejne szczeble edukacji, aby w przyszłości mogli osiągać sukcesy zawodowe i realizować swoje plany. Uczycie ich, jak być dobrym człowiekiem i obywatelem. Niech Państwa systematyczna praca każdego dnia owocuje różnorodnymi osiągnięciami podopiecznych i daje powody do satysfakcji.
Życzę Państwu dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości i niesłabnącej energii do działania oraz poczucia, że to, co robicie ma ogromne znaczenie, tak w wymiarze indywidualnym, dla każdego podopiecznego, jak i dla całej naszej wspólnoty. Wychowujcie kolejne pokolenia młodych ludzi, szukajcie nowych rozwiązań i wykorzystujcie własną kreatywność do tworzenia coraz lepszych przedszkoli i szkół. Dziękuję za Państwa zaangażowanie.
Z poważaniem
Prezydent Miasta Płocka
Andrzej Nowakowski
XXXII Bieg Tumski
07.10.2024 r. odbył się 32. Bieg Tumski na terenie położonym przy Orlen Arenie. W biegu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Cezary Łęcki, Igor Sulej, Marcin Król, Igor Zebrowski z klasy 3 TE oraz Julian Kaźmirski z klasy 3 abc i Kacper Śmigrodzki klasy 2 TAC. Uczniowie rywalizowali na dystansie ok. 2 km. Wszyscy wypadli na miarę swoich oczekiwań. Opiekunem zawodników był Sławomir Kąpiński.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie